دپارتمان مقاله شریفیار مفتخر است که با در اختیار داشتن کادری متخصص از پژوهشگران در رشته‌های مختلف سهمی شگرف در خصوص آموزش برای مقالات علمی را داراست.

  • مشاوره و آموزش برای اکسپت مقالات در همایش‌های بین‌المللی و داخلی
  • ارائه آموزش و مشاوره در خصوص نگارش و ویرایش مقاله
  • آموزش استخراج مقاله از پایان‌نامه
  • مشاوره اکسپت و چاپ مقالات در مجلات ISI و علمی تخصصی و …

پس از تاسیس موسسه متفکران به شماره ثبت 511267 در سال ۱۳۸۷ و با توجه به نیاز روز افزون جامعه علمی به چاپ مقالات حاصل از فعالیتهای پژوهشی، موسسه متفکران اقدام به راه اندازی دپارتمانی مجزا جهت مشاوره در نگارش و چاپ مقالات نموده است. به پشتوانه سابقه چند ساله دپارتمان مقالات موسسه متفکران در حوزه نگارش مقالات، استخراج مقالات از رساله یا تز، ویرایش، ترجمه تخصصی و بازنویسی مقالات، این دپارتمان مفتخر است که توانسته طی این سالها خدمات ارزنده ای را به طیف وسیعی دانشجویان و محققین گرانقدر کشور ارائه نماید.

در این قسمت جهت آشنایی با سوابق اجرایی این دپارتمان و با توجه به اهمیت آمار در سنجش توانایی ها و ظرفیتهای یک مجموعه و ارزیابی سابقه آن، سیر تکمیلی فعالیتهای موسسه و گستره آن به صورت نمودارهای آماری مجزا جهت شناخت هر چه کامل تر از موسسه ارائه می گردد که شامل موارد ذیل می باشد:

1- تعداد مقالات چاپ شده در سالهای مختلف

نمودار تعداد مقالات نگاشته شده و چاپ شده با مشاوره موسسه متفکران

شکل 1- نمودار تعداد مقالات مشاوره شده و چاپ شده موسسه متفکران در سالهای مختلف.

همانطور که در شکل مشخص است پس از تاسیس دپارتمان مقالات موسسه متفکران به دلیل عدم آشنایی محققین با این دپارتمان ـتعداد مقالات واگذار شده به موسسه از لحاظ کمّی اندک بوده ولی در مدت کوتاهی در راستای کسب اعتبار در جامعه علمی که بر مبنای کیفیت بالا و مسئولیت پذیری این موسسه صورت گرفته تعداد مقالات واگذار شده به موسسه جهت نگارش و یا چاپ با شیب بالایی رشد پیدا نمود به طوری که در سال 2013 مجموع مقالات چاپ شده توسط این موسسه بیش از سه برابر سال ماقبل آن بود و در سال جاری نیز روند رشد تعداد مقالات از شیب بالاتری نسبت به سال قبل برخوردار است و این روند صعودی با شیب بالایی ادامه دارد که نشان از لطف پروردگار و عنایت پژوهشگران کشور نسبت به این موسسه می باشد.

2- فراوانی مقالات در رشته های مختلف

فراوانی مقالات رشته های مختلف واگذار شده به موسسه متفکران جهت نگارش و چاپ

شکل 2- فراوانی مقالات رشته های مختلف مشاوره شده موسسه متفکران جهت مشاوره در نگارش و چاپ

با توجه به حجم بالای تقاضا جهت مشاوره در نگارش و یا چاپ مقاله در رشته های مختلف، که مطابق شکل بالا از لحاظ فراوانی با هم متفاوت بوده اند، این موسسه مفتخر است با جلب همکاری گسترده متخصصین و اساتید کشور در رشته های مختلف، مقالات متعددی را در طیف وسیعی از رشته ها و گرایشها برای محققین و پژوهشگران کشور به چاپ رساند.

3- فراوانی تقاضا جهت مشاوره در چاپ مقالات در ژورنالهای ISI، ISC و نشریات علمی پژوهشی

فراوانی تقاضا جهت چاپ مقالات در ISI، ISC و نشریات علمی پژوهشی

شکل 3- فراوانی تقاضا جهت مشاوره در چاپ مقالات در ISI، ISC و نشریات علمی پژوهشی

به لطف راه اندازی سامانه سیمادا و جلب مشارکت طیف وسیعی از مشاوران و داوران ژورنالهای بین المللی، امکان چاپ مقاله در طیف گسترده ای از ژورنالهای معتبر ISI با ضرایب تاثیر مختلف و همچنین ژورنال های ISC و برخی از ژورنالهای علمی-پژوهشی در زمانی نسبتا کوتاه (با توجه به نوع ژورنال) برای موسسه متفکران فراهم شده است. با این حال، همانطور که در شکل بالا مشخص است بیشترین تقاضا جهت انتشار مقالات علمی مربوط به ژورنالهای ISC می باشد که نشان از افزایش روز افزون اعتبار نشریات پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) در میان محققین و دانشگاه ها در سالهای اخیرمی باشد.

4- فراوانی تقاضا جهت استفاده از خدمات مختلف موسسه متفکران

فراوانی تقاضا جهت استفاده از خدمات مختلف موسسه متفکران

شکل 4- فراوانی تقاضا جهت استفاده از خدمات مختلف موسسه متفکران

موسسه متفکران طیف وسیعی ازخدمات را با کیفیتی بالا و در زمانی مناسب به علاقه مندان ارائه می دهد. با این حال میزان تقاضا برای دریافت خدمات مختلف موسسه متفاوت است. از این میان، همانطور که در شکل بالا مشاهده می شود تقاضا جهت دریافت کلیه خدمات دپارتمان مقالات ( مشاوره در نگارش، ترجمه، ویرایش و دریافت پذیرش نهایی) بیشترین تعداد سفارشات موسسه را به خود اختصاص داده است .

از مهمترین دلایل جلب اطمینان محققین و دانشجویان به موسسه متفکران می توان به مواردی همچون همکاری طیف وسیعی از متخصصین، مشاوران و داوران بین المللی ژورنالهای معتبر، انتخاب ژورنالهای مناسب، (پشتیبانی) به موقع تعهدات و سرعت عمل در چاپ مقالات و کیفیت بالای خدمات اشاره نمود. امید است این موسسه با همکاری پژوهشگران و محققین کشور و با ارائه تمامی خدمات به بهترین نحو ممکن بتواند گامی موثرجهت تحقق آرمانهای علمی کشور بردارد.