هدف از برگزاری کنفرانس‌های علمی، گردهمایی متخصصان و افراد پژوهشگر است تا آن‌ها یافته‌ها و نتایج تحقیقات خود را در قالب مقاله و پوستر ارائه دهند. علاوه بر این افراد می‌توانند در سخنرانی‌های دیگر پژوهشگران شرکت کنند و از جدیدترین پژوهش‌ها مطلع شوند و دانش و مهارت‌های خود را بهبود بخشند. همچنین می‌توانند از نزدیک با نویسندگان و پژوهشگران مطرح در رشته خود آشنا شوند. همچنین در کنار کنفرانس‌های علمی، کارگاههای آموزشی مختلفی نیز برگزار می‌شود. با توجه به اهمیت کنفرانس‌های علمی، در ادامه نحوه جستجوی کنفرانس های در حال پذیرش مقاله توضیح داده شده است.

جستجوی کنفرانس های در حال پذیرش مقاله

یک راه خوب برای پیدا کردن کنفرانس‌های بین‌المللی در حال پذیرش مقاله مراجعه به سایت all conference است.  برای این که از کنفرانس‌های مربوط به رشته خود مطلع شوید، به این سایت مراجعه کنید. در این سایت در قسمت سمت راست، امکان جستجو وجود دارد.

در قسمت search by topic رشته خود و در قسمت search by country کشور موردنظر خود را تایپ کنید. بعد از آن روی آیکون سرچ کلیک کنید. در این صورت لیست تمام کنفرانسها در رشته و کشور موردنظر شما در صفحه به نمایش درمی‌آید. سپس می‌توانید روی هر یک از کنفرانس‌ها کلیک کنید و به وب‌سایت کنفرانس مراجعه کنید و اطلاعات دقیق در مورد زمان، هزینه و نحوه ارسال مقاله و شرکت در کنفرانس را به دست آورید. همچنین در این سایت می‌توان به تفکیک کشور، قاره و رشته نیز جستجو کنید. در قسمت پایین این سایت می‌توانید رشته موردنظر خود را انتخاب کنید. و از تمامی کنفرانس های در حال پذیرش مقاله در سراسر جهان مطلع شوید.

توجه کنید که در این سایت اطلاعات تمام کنفرانس‌های بین‌المللی در رشته‌های مختلف که در ایران برگزار می‌شود نیز وجود دارد.