چاپ مقاله JCR

چاپ مقاله JCR و به عبارتی چاپ مقاله در مجلات ایمپکت دار ISI ، آرزو و رویای بسیاری از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف است. اگر نمی‌دانید که چگونه مقاله jcr چاپ کنید، این پست از موسسه متفکران را مطالعه کنید.

نحوه نگارش مقاله  JCR

همان‌طور که می‌دانید چاپ مقاله JCR کاری سهل و آسان نیست. به همین دلیل در بیشتر رقابت‌های علمی مانند مصاحبه‌های دکترا، مصاحبه‌های شغلی، گرفتن بورسیه برای مقطع ارشد و دکتری، ارتقا شغلی و موارد مشابه، افرادی که مقاله JCR چاپ شده داشته باشند، امتیاز بیشتری گرفته و شانس بیشتری برای قبولی و موفقیت دارند. بااین‌وجود، با رعایت برخی نکات شما می‌توانید کیفیت مقاله خود را افزایش داده و شانس خود را برای گرفتن اکسپت چاپ مقاله در یکی از مجلات JCR افزایش دهید. در ادامه چند نکته مهم در نگارش مقالات JCR را بیان می‌کنیم.

نکات مهم برای چاپ مقاله JCR

ساختار مقاله JCR مشابه مقالات ISI است. برای شروع نوشتن مقاله JCR نکات بیان شده در صفحه “چگونه مقاله ISI بنویسیم؟” را مطالعه کنید تا با ساختار مقاله نویسی آشنا شوید. سپس نکات زیر را رعایت کنید:

  1. یک مشکل حقیقی و یک چالش واقعی در رشته خود را به عنوان موضوع مقاله انتخاب کنید؛ به‌طوری‌که حل آن مشکل، تاثیر قابل‌توجهی در رشته شما داشته باشد.
  2. مسئله بررسی شده در مقاله را با استفاده از مدل‌سازی‌های ریاضی، شبیه‌سازی‌ها و یا آزمایش‌های تجربی (بسته به حوزه تحقیقاتی‌تان) توضیح دهید و اجازه دهید که داوران و خوانندگان مقاله به اهمیت مسئله پی ببرند.
  3. یک راه‌حل پیشنهاد دهید؛ تلاش کنید که راه‌حل شما کاملاً نو بوده و از راه‌حل‌هایی که قبلاً در مقالات دیگر پیشنهاد شده کاملاً متفاوت باشد.
  4. در مرحله جمع‌آوری اطلاعات، سعی کنید از مناسب‌ترین روش‌ها و از دقیق‌ترین ابزارها برای اندازه‌گیری و جمع‌آوری داده‌ها استفاده کنید. مقاله‌های مشابه را مطالعه کنید. شما می‌توانید از روش‌های به‌کاررفته در این مقالات ایده بگیرید.
  5. در نگارش متن مقاله نشان دهید که موضوع را کامل درک کرده و تخصص کافی در آن حوزه دارید.
  6. از اشتباهات گرامریی و املایی اجتناب کنید. برای این کار شما می‌توانید از نرم‌افزار گرامرلی استفاده کنید و متن مقاله خود را پیش از سابمیت، ویرایش کنید. برای دانلود نرم افزار گرامرلی به صفحه ” نرم افزار ویرایش مقالات انگلیسی ” مراجعه کنید.
  7. از جداول، نمودارها و تصاویر با کیفیت در مقاله استفاده کنید.