چاپ فوری مقاله

چاپ فوری مقاله ممکن است در دید اول تنها برای دانشجویان مورد استفاده قرار گیرد. اما درواقعیت هر کسی ممکن است به چاپ فوری مقاله نسبت به فراخور شرایط خویش نیاز داشته باشد. ممکن است کارمندی باشد که برای یک ارتقا درجه شغلی به آن نیاز دارد یا یک دانش آموزی که مجبور است مقاله ای برای درس پرورشی آماده کند. از این رو دانستن این که به چه نوع از مقاله، مقاله فوری می گویند بسیار می تواند کار گشا باشد. به بیان بهتر در اینجا قصد داریم فوری بودن را توضیح دهیم و بدانیم چه مقاله ای را فوری می نامند.

فوری بودن مهمترین عنصر در چاپ فوری مقاله

چاپ فوری مقاله همانطور که از اسمش پیداست باید فوری باشد. فوری یک کمیت کیفی است و نمی توان با اعداد و ارقام درباره آن بحث و گفت و گو کرد. بنابراین باید به صورت یک کیفیتی که قراردادی است مفهومی را برای آن بیان کنیم. معمولا یکی از شرایط تعریفی نگارش و چاپ سریع مقاله، حجم آن است. یعنی باید دید مقاله ای که می خواهیم در چه حجمی است. مقاله ای که حجم بالا دارد، ممکن است نگارش آن چندین روز و چند ماه طول بکشد. حجم بالا تنها تعداد صفحات نیست. بلکه تعداد منابع و میزان تخصصی بودن آن نیز باعث طولانی شدن فرآیند نگارش مقاله می شود.

یکی دیگر از فاکتور هایی که در فوری بودن نگارش مقاله مهم است نوع مقاله و اهمیت آن است. هرچه اهمیت مقاله بالاتر باشد مسلما باید وقت بیشتری برای آن صرف شود. از طرف دیگر ممکن است مقاله نسبت به سختی که دارد نیاز به ترجمه یا منابع گسترده یا محدود داشته باشد. براساس این سختی و انتخاب منابع تعریف ما از فوری بودن مقاله نیز تغییر می کند.

لینک‌های مفید دیگر را نیز مطالعه کنید:
مقاله JCR چیست؟
ارکید (ORCID) چیست و چه کاربردی دارد؟