ویرایش مقاله انگلیسی

ویرایش مقاله انگلیسی پیش از سابمیت یکی از کارهای بسیار مهمی است که به شما کمک می‌کند تا از مجلات معتبر خارجی اکسپت بگیرید. برای این که بتوانید مقاله خود را در مجلات ISI، Elsevier و سایر مجلات معتبر مورد تایید وزارت علوم چاپ کنید، پیش از سابمیت مقاله خود را چندین بار ویرایش کنید. در ادامه نکاتی را بیان می‌کنیم که بهتر است در ویرایش مقاله انگلیسی و مقالات فارسی خود رعایت کنید.

به اهداف مقاله توجه کنید.

در هنگام ویرایش مقاله خود توجه کنید که هدف مقاله شما چیست. و بررسی کنید که آیا جملات و کلماتی که در مقاله خود استفاده کرده‌اید به وضوح اهداف شما را مشخص می‌کنند یا خیر.

کلمات و جملات تکراری را تغییر دهید.

از تکرار واژه‌ها اجتناب کنید، به جای استفاده از همان کلمه، سعی کنید از واژه‌های دیگر با همان مضامین استفاده کنید. یک ایده را در پاراگراف‌های مختلف مطرح نکنید. تکرار کلمات یا ایده‌ها، مقاله شما را قوی نمی‌کند. در عوض، سبب می‌شود که مقاله شما غیرتخصصی به نظر برسد.

از تصاویر و نمودارها در مقاله استفاده کنید.

استفاده از نقل‌قول‌ها، تصاویر و نمودارها، به کیفیت مقاله کمک می‌کند. اما استفاده بیش از حد از این موارد می‌تواند کیفیت مقاله شما را کاهش دهد. سعی کنید حداکثر دو نقل‌قول و یک یا دو تصویر و نمودار و جدول در مقاله خود داشته باشید. اگر مقاله شما این موارد را نداشته باشد و فقط متن خالی باشد، خواندن چنین مقاله‌ای برای خواننده خسته‌کننده خواهد بود. ولی قرار دادن تصویر و نمودار به درک بهتر مطالب کمک می‌کند.

 از نرم‌افزار گرامرلی Grammarly استفاده کنید.

برخی از اشتباهات رایج در نگارش مقالات انگلیسی شامل اشتباهات مربوط به زمان جملات، نقطه‌گذاری، املای نادرست کلمات و اشتباهاتی از این قبیل است. نرم افزار  Grammarly از جمله نرم افزار ویرایش مقالات انگلیسی است که به نویسندگان کمک می‌کند تا هرگونه اشتباهات مربوط به دستور زبان در مقاله خود را بررسی کنند. این نرم‌افزار برای آفیس وورد است. پس از نصب این نرم‌افزار در محیط وورد ظاهر می‌شود. همچنین می توانید از این نرم‌افزار به صورت آنلاین در اینترنت استفاده کنید. کافیست در اینترنت Online Grammarly را سرچ کنید.

اصلاح مقاله در آخرین دقایق

پس از اتمام ویرایش، مقاله خود را بخوانید و بررسی کنید که آیا نیاز به بهبود بیشتر دارد یا خیر.

بررسی کنید که آیا نقل‌قول‌ها و تصاویر  که در مقاله خود استفاده کردید به موضوع مقاله شما مرتبط است.

بررسی کنید آیا مقدمه مقاله یا هدف مقاله شما به‌درستی شرح داده شده است یا خیر.

چک کنید که در بخش نتیجه‌گیری آیا اهداف و فرضیه‌های مرتبط با مقاله بررسی شده است یا خیر.

بعد از انجام این مراحل مقاله خود را با اطمینان بیشتری به مجلات معتبر و مورد تایید وزارت علوم سابمیت کنید.