هزینه چاپ مقاله ال زویر

الزویر Elsevier یکی از بزرگ‌ترین ناشران مقالات، کتاب‌ها و پژوهش‌های علمی در جهان است.  آن‌ها هزاران مجله و کتاب مشهور را در سال منتشر می‌کنند.  مقالات چاپ شده در مجلات elsevier در پایگاه علمی Science Direct  منتشر می‌شوند. بنابراین مقالات چاپ شده در این مجلات به راحتی توسط موتورهای جستجو، پایگاه‌های داده و سایر ابزارهای جستجو در دسترس همه مردم در سراسر جهان است. به همین دلیل بسیاری از محققان و دانشگاهیان به دنبال چاپ مقالات علمی و پژوهشی خود در این مجلات هستند. حال سوالی که مطرح می‌شود این است که هزینه چاپ مقاله در elsevier چقدر است. برای پاسخ به این سوال نخست سابمیت و مراحل چاپ مقاله در مجلات الزویر را توضیح می‌دهیم.

سابمیت مقاله در الزویر

در بین مجلات الزویر، مجله‌ای را پیدا کنید که متناسب با مقاله شما باشد. سایت Elsevier® Journal Finder به شما کمک می‌کند مجلاتی که  را پیدا کنید که می‌توانند برای انتشار مقاله علمی شما مناسب باشند. سابمیت مقاله در مجلات elsevier به صورت آن لاین است. برای ارسال مقاله باید در سایت مجله موردنظرتان ثبت‌نام کنید. لینک مستقیم برای ثبت‌نام و ورود به سیستم در قسمت guideline سایت مجله وجود دارد. بعد از ثبت‌نام، مقاله خود را به صورت آن لاین به ژورنال ارسال کنید. بعد از آن فرآیند بررسی مقاله در مجله شروع می‌شود.

مراحل چاپ مقاله در elsevier

مجلات، هر مقاله دریافتی را ازلحاظ سرقت ادبی مورد بررسی قرار می‌دهند، سپس مشخص می‌کنند که آیا مقاله متناسب با اهداف و حوزه کاری مجله است یا خیر. اگر مجله در مورد مقاله مشتاق باشد، سردبیر مجله داوران را انتخاب خواهد کرد و مقاله را برای آن‌ها خواهد فرستاد. داوران اعتبار، اهمیت و اصالت مقاله را تعیین می‌کنند. در واقع داوران تعیین می‌کنند که مقاله اکسپت شود، برای ویرایش و اصلاح به نویسنده فرستاده شود و یا مقاله ریجکت شود. سپس نتیجه به نویسنده مسئول از طریق ایمیل فرستاده می‌شود. زمان لازم برای انتشار مقاله بستگی به مجله دارد. اکثر مجلات Elsevier اگر علاقه‌مند به چاپ مقاله شما نباشند در عرض یک هفته پاسخ می‌دهند. داوری اولیه مقاله ممکن است دو هفته تا 2 ماه (شاید بیشتر) طول بکشد.

چاپ مقاله در الزویر

هزینه چاپ مقاله در مجلات elsevier  به این بستگی دارد که مجله انتخابی اوپن اکسس (open access) است یا نه. وقتی که مجله انتخابی اوپن اکسس باشد نویسنده مقاله، هزینه چاپ را پرداخت می‌کند. بعد از پرداخت هزینه توسط نویسنده، بلافاصله مقاله در Science Direct به صورت رایگان در دسترس افراد خواهد بود. هزینه چاپ مقاله در مجلات elsevier از مجله‌ای به مجله دیگر متفاوت است و این هزینه می‌تواند بین 150 دلار تا 5هزار دلار باشد و مرتب تغییر می‌کند. هزینه چاپ مقاله در مجلات elsevier  براساس معیارهای زیر تعیین می‌شود:

  • کیفیت مجله؛
  • فرآیندهای ویرایش در مجله؛
  • ملاحظات رقابتی؛
  • وضعیت بازار؛
  • سایر جریان‌های درآمدی مرتبط با مجله.

اگر هزینه چاپ مقاله در مجله‌ای تغییر کرده باشد حتماً در سایت مجله ذکر می‌شود.

نحوه انجام تحلیل آماری مقاله با نرم افزار SPSS، در صفحه “آموزش نرم افزار SPSS” آموزش داده شده است.

1 دیدگاه

  1. اگه مقاله اُپن اکسس نباشه، هزینه رو چه کسی پرداخت میکنه؟

دیدگاه ها بسته شده است.