نحوه دریافت شناسه ارکید

در این پست از موسسه متفکران، نحوه دریافت شناسه ارکید با تصویر توضیح داده شده است. اگر نمی‌دانید که چگونه کد ORCID دریافت کنید، این مطلب را مطالعه کنید.

راهنمای دریافت شناسه ارکید

همان‌طور که در پست “ارکید (ORCID) چیست؟” توضیح داده شد، برای دریافت شناسه ارکید لازم نیست هزینه‌ای را پرداخت کنید؛ فقط کافی است در سایت ارکید ثبت‌نام کنید. در ادامه نحوه ثبت‌نام در این سایت توضیح داده شده است.

نحوه ثبت‌نام برای دریافت شناسه ارکید

برای ثبت‌نام در سایت ارکید نخست وارد آدرس اینترنتی  http://www.orcid.org/ شوید. همان‌طور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید، دو آیکن برای شروع ثبت‌نام و Register وجود دارد. روی یکی از این آیکون‌ها کلیک کنید.

ثبت نام در سایت ارکید (ORCID)

در مرحله بعدی یک فرم ثبت‌نام نشان داده می‌شود که باید این فرم را پرکنید.

فرم ثبت نام برای دریافت شناسه ارکید

اطلاعات خواسته شده در این فرم به ترتیب عبارتند از:

  1. نام
  2. نام خانوادگی
  3. ایمیل اصلی (بهتر است از ایمیل آکادمیک و دانشگاهی خود استفاده کنید)
  4. ایمیل دیگر
  5. وارد کردن یک پسورد برای صفحه ارکید (پسورد شما باید شامل 8 کاراکتر بوده و بهتر است شامل عدد و حروف باشد)
  6. تایید پسورد

سپس در انتهای فرم شما می‌توانید مشخص کنید که چه کسانی به صفحه ارکید شما دسترسی داشته باشند. اگر می‌خواهید فقط خودتان دسترسی داشته باشید، گزینه only me را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید همه دسترسی داشته باشند، گزینه every one و اگر می‌خواهید افراد مشخصی دسترسی داشته باشند، گزینه trusted parties را انتخاب کنید.

محدود کردن دسترسی افراد به صفحه ارکید شما

در ادامه قوانین و سیاست‌های موسسه ارکید را تایید کرده و روی آیکون Register کلیک کنید.

تایید سیاست‌های موسسه ارکید برای دریافت شناسه

4 بعد از کلیک آیکون Register، شما به صفحه ارکید خود منتقل می‌شوید و از شما خواسته می‌شود که ایمیل خود را تایید کنید. ایمیل خود را چک کنید (ایمیلی که در فرم ثبت‌نام به‌عنوان ایمیل اصلی وارد کردید). لینکی را که از طرف موسسه ارکید برای شما ارسال شده است را تایید و کلیک کنید.

حالا شما یک شناسه ارکید ORCID به نام خود ایجاد کرده‌اید. شما می‌توانید از این شناسه در سابمیت مقاله خودتان استفاده کنید.