هنگامی که یک دانشجو می‌خواهد تکلیف دانشگاهی خود را انجام دهد و به دنبال جمع‌آوری داده، اطلاعات و منابع برای انجام پروژه دانشجویی و نوشتن مقاله و پایان نامه خود است، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد سرچ کردن در گوگل است.

اما در تحقیقات علمی، موتور جستجوی گوگل زیاد مناسب نیست. چون با سرچ یک کلمه در گوگل، احتمال زیادی وجود دارد که صفحات کم کیفیت یا بی‌ربط باز شود. و نمی‌توان در تحقیقات علمی به این‌گونه صفحات و مطالب ارجاع داد.

به غیر از گوگل، تعدادی از موتورهای جستجو وجود دارد که مخصوصاً برای تحقیقات علمی طراحی شده‌اند. در این پایگاه داده‌ها شما می‌توانید اطلاعات معتبری را به دست آورید. یک نمونه از پایگاه داده‌های داخلی، پایگاه جستجوی نشریات و مقالات علمی فارسی مگ ایران است.

سایت مگ ایران

سایت مگ ایران یک پایگاه داده علمی و مجموعه‌ای از مقاله‌ها است که معمولاً برای تحقیقات از آن استفاده می‌شود. این پایگاه داده، مجموعه‌ای از اطلاعات سازمان‌یافته است. و محتویات آن به راحتی از طریق اینترنت با استفاده از مرورگرها قابل دسترس برای همه است. جستجو در پایگاه داده‌های کتابخانه‌ای معتبرتر از سرچ در اینترنت است. زیرا در اینترنت هرکسی می‌تواند هر چیزی را منتشر کند. پس اعتباری به همه اطلاعات موجود در اینترنت نیست.

در سایت مگ ایران، مقالات منتشر شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی داخلی و مورد تایید وزارت علوم در دسترس افراد قرار می‌گیرد. این پایگاه کتابخانه‌ای، شامل هزاران مقاله و مجلات علمی است و همواره مقاله‌های جدید علمی پژوهشی در آن منتشر می‌شود. اطلاعات موجود در این پایگاه علمی به طور مرتب به‌روزرسانی می‌شوند.

دانلود مقاله از سایت مگ ایران

سایت Magiran شامل هزاران مقاله در رشته‌های مختلف است که با کمک این سایت شما می‌توانید برای متغیر و کلیدواژه خود، مقاله‌های مرتبط را پیدا کنید. در این سایت می‌توان در بین مجلات مختلف مورد تایید وزارت علوم سرچ کنید و کلیدواژه خود را سرچ کنید. و هم می‌توانید مجله و ژورنال موردنظر خود را انتخاب کنید و آخرین مقاله‌ها منتشر شده در مجله را مطالعه کنید. همچنین در این پایگاه داده می‌توان جستجوی پیشرفته انجام داد.این دیتابیس شامل مقالات تخصصی و بین‌رشته‌ای مختلف است.

دانلود رایگان از مگ ایران

برای مشاهده نحوه جستجوی مقاله در این سایت به صفحه دانلود مقاله مگیران مراجعه کنید. توجه کنید که برای دانلود مقاله از این سایت باید هزینه‌ای پرداخت شود. اگر می‌خواهید به صورت رایگان مقاله دانلود کنید، شما می‌توانید در این سایت کلیدواژه خود را سرچ کنید و مقاله مرتبط را پیدا کنید. سپس عنوان مقاله را در گوگل سرچ کنید تا بتوانید pdf مقاله را به صورت رایگان از اینترنت سرچ کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشتن دیدگاه