مقالات زمین

مقاله زمین شناسی مقاله‌ای است که در آن ویژگی‌های مختلف زمین و ساختارهای تشکیل دهنده آن مانند کوه‌ها، زمین‌لرزه‌ها، اقیانوس‌ها، پوسته زمین، سنگ‌ها و غیره مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

انتخاب موضوع برای نگارش مقاله در رشته زمین شناسی

برای نگارش مقالات زمین شناسی، اولین وظیفه شما این است که یک موضوع مناسب انتخاب کنید. موضوعاتی که در آن‌ها برخی از پدیده‌های روز دنیا در زمینه زمین شناسی مورد بررسی قرار گرفته، ازجمله موضوعات ایده آل برای نگارش مقالات جدید است.

برخی از موضوعات اصلی در رشته زمین شناسی عبارتند از:

  • مبدأ، ترکیب و ساختار داخلی زمین
  • فرآیند تشکیل منظومه شمسی
  • ترکیب و ویژگی‌های هسته، گوشته و پوسته
  • ویژگی‌های امواج لرزه‌ای هسته، گوشته و پوسته
  • نرخ فرآیندهای زمین شناسی
  • اصول کلی تکنیک‌های رادیومتری برای قدمت سنگ‌ها

نگارش مقاله زمین شناسی

بعد از انتخاب موضوع، تحقیقات لازم ازجمله تحقیقات کتابخانه‌ای را انجام دهید. شما می‌توانید از مقالات، مجلات، پایان‌نامه‌ها و کتاب‌های زمین شناسی معتبر و همچنین گزارش‌های رسمی کشور برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده کنید. برای آشنایی با نحوه دانلود رایگان مقالات و پایان‌نامه به صفحات “دانلود مقاله” و “دانلود متن کامل پایان‌نامه” مراجعه کنید.

نحوه نگارش مقالات علمی در رشته زمین شناسی مشابه بسیاری از رشته‌های دیگر است. در صفحه ” چگونه مقاله بنویسم؟” در مورد نحوه نگارش تک‌تک بخش‌های مقالات توضیح داده شده است.

چاپ مقالات زمین شناسی

بعد از نگارش، مقاله خود را با کمک نرم‌افزارهایی که وجود دارند، ویرایش کنید. برای ویرایش مقالات فارسی از نرم‌افزار ویراستیار استفاده کنید. نحوه دانلود و استفاده از این نرم‌افزار در صفحه “ویرایش پایان‌نامه با ویراستیار (Virastyar)” توضیح داده شده است.

اگر می‌خواهید مقاله خود را در مجلات معتبر بین‌المللی چاپ کنید، پیش از سابمیت حتماً آن را با کمک نرم‌افزار گرامرلی ویرایش کنید. در صفحه “ نرم‌افزار ویرایش مقالات انگلیسی ” نحوه استفاده از نرم‌افزار گرامرلی به‌صورت رایگان توضیح داده شده است.

لیست مجلات معتبر و مورد تایید وزارت علوم در صفحه “مجلات علمی پژوهشی زمین شناسی” ارائه شده است. بعد از انتخاب مجله به صفحه اینترنتی مجله مراجعه کرده و مقاله خود را برای چاپ ارسال کنید.