انتخاب ژورنال مناسب و چاپ مقاله مهم‌ترین مرحله بعد از انتخاب موضوع، انجام تحقیق و نگارش مقاله است. اما دقت کنید که در هر رشته و گرایشی، تعداد مجلات زیادی وجود دارد. اگر می‌خواهید به عنوان دانشجوی ارشد از امتیاز چاپ مقاله در نمره پایان نامه خود استفاده کنید و یا به عنوان دانشجوی دکترا مجوز دفاع از پایان نامه از دانشگاه بگیرید، باید مقاله خود را در مجلات علمی پژوهشی داخلی و خارجی (مجلات ISI ، مجلات اسکوپوس) مورد تایید وزارت علوم چاپ کنید.

برای مشاهده مجلات معتبر علمی پژوهشی در رشته‌های مختلف، به صفحه لیست مجلات داخلی برای چاپ مقاله مراجعه کنید.

در انتخاب مجلات خارجی به کیفیت ژورنال توجه کنید. یکی از راه‌ها برای مقایسه و بررسی کیفیت مجلات توجه به ضریب تاثیر مجله و نمایه ژورنال است. نمایه ISI یکی از مهم‌ترین و با ارزشترین نمایه‌های معتبر است و مجلات نمایه شده در این پایگاه، مجلات ISI و مقالات چاپ شده در چنین مجلاتی، مقالات isi نامیده می‌شود. بنابراین پیش از سابمیت مقاله، نمایه مجله را چک کنید.

بررسی ISI بودن مجلات

برای این که چک کنید که آیا مجله انتخابی شما در پایگاه داده ISI نمایه شده است یا نه، به سایت Clarivate Analytics مراجعه کنید. پس از ورود به سیستم، شما می توانید با نام کامل ژورنال و یا ISSN مجله بررسی کنید که آیا  آن مجله دارای نمایه ISI است. نخست با توجه به شکل زیر در سمت راست در قسمت Search Type  نوع سرچ خود را (ISSN و یا Full Journal Title ) مشخص کنید.

سپس اطلاعاتی را که در مورد مجله دارید در قسمت  Search our Master Journal List وارد کنید.

اگر مجله ISI باشد، در قسمت پایین صفحه اطلاعات کامل مجله نمایش داده می‌شود و مقالات چاپ شده در چنین مجله‌ای، مقالات isi هستند. ولی اگر شما با پیغام No matches found for the query روبرو شدید، بدانید که مجله بررسی شده، ISI نیست. و اگر شما مقاله در چنین مجله‌ای چاپ کنید، مقاله ISI نخواهد بود.

1 دیدگاه

  1. چقدر خوبین که اینو گذاشتین چقدر خوب بود. مرسی

دیدگاه ها بسته شده است.