مقدمه :
مقاله یکی از مواردی است که شانس خوبی برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع بالاتری مانند دکترا را دارند ، محسوب می شود همچنین این کار برای افرادی که قصد ارتقا شغلی و رسیدن به رتبه هیات علمی بودن را دارند ، بسیار مناسب می باشد . مقالات در انواع مختلفی دسته بندی می شوند که انواع آن شامل مقالات علمی – پژوهشی ، علمی – ترویجی و … می باشد که مقالات علمی پژوهشی از اهمیت بیشتری برخوردار می باشند و امتیاز بیشتری دارند . برای سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی باید مراحلی را طی کنیم و نکاتی را در نظر بگیریم که در این مقاله به این موارد پرداخته می شود .
نحوه و مراحل سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی :
برای ثبت سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی باید به نکاتی توجه نماییم که به شرح زیر می باشند :
1 . در ثبت مشخصات نویسنده یا نویسندگان دقت نمایید .
2 . هر مرحله از سفارشات ثبت مقاله باید طبق قوانین مجله انتخابی عمل نمایید یعنی نکات مربوط به نوع فونت ، قالب بندی و ترجمه ی خواسته شده را رعایت نمایید .
برای سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی باید مراحلی طی شود :
1 . در مرحله اول از سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی ابتدا می بایست یک مجله معتبر را پیدا نمود .
2 . در مرحله دوم می بایست درخواست خود را مبتنی بر درخواست برای چاپ مقاله را به آدرس اینترنتی مجله مورد نظر ارسال کنید .
3 . در مرحله بعد از سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی و پس از این که سفارشی که به مجله مورد نظر ارسال نمودید مورد پذیرش واقع شد ، شروع به ادامه مراحل نمایید .
4 . چکیده مقاله و کلمات کلیدی را به زبان های خواسته شده ارسال نمایید .
5 . در مراحل بعدی از سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی و پس از تایید شدن چکیده و کلمات کلیدی ارسال شده ، اقدام به ارسال کامل مقاله نمایید .
6 . نام و مشخصات کامل نویسنده یا نویسندگان مقاله ارسال شده برای چاپ را نیز باید به طور کامل ارسال نمود و در صورتی که نویسندگان بیش از یک نفر می باشند ، باید نویسنده اصلی مشخص شود .( مشخصات نویسنده یا نویسندگان شامل نام و نام خانوادگی ، مقطع تحصیلی آن ها ، شغل ، آدرس ایمیل آن ها ، شماره ثابت و همراه آن ها و… می باشد .)
7 . همچنین می توان برای سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی خود اسم داوری را به پیشنهاد خود وارد نماییم تا در هنگام داوری ایشان نیز در بحث داوری دخیل باشند .
8 . در آخرین مرحله از سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی باید منتظر دریافت نظر داوران مجله مورد نظر از طریق ایمیل مبتنی بر پذیرش یا رد مقاله باشید تا در صورتی که داوری درخواست ویرایش بخشی از مقاله ارسال شده را داد ، در اسرع وقت نسبت به ویرایش سریع آن اقدام کنید .
سخن پایانی :
مقاله نوشتن نیازمند داشتن مهارت های تخصصی زیادی در زمینه مورد نظر فرد می باشد و باید طوری نوشته شود که شانس بیشتری برای چاپ شدن داشته باشد که بهتر است برای نوشتن مقاله از تجربیات افرادی که در این زمینه کمک گرفته شود . برای سفارش چاپ مقاله علمی پژوهشی و سایر مقالات دیگر و قبل از اقدام به این کار باید در وهله ی اول در مورد مجلات معتبر آگاهی پیدا نمایید و در صورت انتخاب مجله اطمینان یابید که آن مجله در حیطه موضوعی که نوشتید، فعالیت می نماید .پس از این کار باید مشخصات درخواستی مجله مورد نظر را به طور کامل وارد و ارسال نمایید.