هنگامی که شما به یک مجله خارجی یا مجله داخلی، مقاله ارسال می کنید باید منتظر نتیجه داوری ژورنال باشید. بعد از چند روز و یا چند ماه سردبیر مجله در قالب یک ایمیل نتیجه بررسی مقاله را برای شما ارسال می کند. این مدت زمان برای مجلات مختلف، متفاوت است. یکی از پاسخ‌های احتمالی ادیتور مجله، ریوایز و ادیت مقاله است. در این صورت شما باید با توجه به کامنت‌هایی که داور مقاله بیان کرده، مقاله را ویرایش کنید. در ادامه در مورد اهمیت ادیت مقاله و مدت زمان ریوایز مقاله بیشتر توضیح داده خواهد شد.

اهمیت ادیت مقاله

ریوایز و ادیت مقاله به شما کمک می‌کند تا کیفیت مقاله را افزایش دهید. چرا که داوران مجلات، افرادی متخصص در رشته شما هستند و آنها به دقت مقاله شما را بررسی کرده‌اند. معمولا در ایمیلی که سردبیر به نویسنده مسئول مقاله ارسال می‌کند، هیچ محدودیت زمانی برای ویرایش مقاله تعیین نمی‌کند. اما برخی از مجلات هم یک محدودیت زمانی برای ارسال مقاله ریوایز شده، مشخص می‌کنند. بعد از این که ویراستاری مقاله را انجام دادید، باید دوباره مقاله را به سردبیر مجله ارسال کنید.

توجه کنید که ریوایز مقاله تضمینی برای اکسپت نهایی مقاله نیست و ممکن است مقاله شما ریجکت شود. اما اگر همه تغییرات و کامنت‌هایی را که ادیتور از شما خواسته روی مقاله اعمال کنید، احتمال ریجکت مقاله شما کاهش می‌یابد.

مدت زمان نتیجه ریوایز مقاله

معمولا مجله، مقاله ریوایز شده را به همان داوری که پیش از این مقاله را بررسی کرده، ارسال می‌کند. با توجه به این که داور قبلا مقاله شما را یکبار بررسی کرده و با محتوای مقاله شما آشنا است، بنابراین بررسی مقاله ریوایز شده نباید بیش از حد طول بکشد. اما اگر این مدت زمان بیش از یک ماه طول کشید، شما می‌توانید به سردبیر مجله ایمیل بزنید و به طور مودبانه در مورد این که چه زمانی نتیجه را اعلام خواهند کرد، سوال کنید.