دیکشنری آنلاین

دیکشنری آنلاین

تفکیک علوم از یکدیگر و به وجود آمدن شاخه ها و زیر شاخه های فروان و همچنین ترکیب برخی از علوم با یکدیگر و تولد علوم نوین دیگر، سبب اضافه شده واژگان تخصصی بسیار زیاد به واژگان فرهنگهای لغات معمولی گردیده است به گونه ای که برخی از واژگان در رشته های مختلف معانی بسیار متفاوتی دارند و از همین روی فرهنگ های لغات تخصصی برای رشته های مختلف گسترش یافتند. این امر سبب گردید که تا چند سال پیش جهت ترجمه یک متن تخصصی، مترجم نیاز مند استفاده از چندین دیکشنری قطور به طور همزمان بود که این امر ترجمه را بسیار مشکل می کرد.

از طرف دیگر روند صعودی پیشرفت علم و تکنولوژی در کنار دگرگونی های فرهنگی و اجتماعی سبب به وجود آمدن واژه هایی گردیده که هنوز هیچگونه معادلی برای آنها در فارسی نمی توان یافت. با توسعه زیرساختهای مرتبط با استفاده از اینترنت و همگانی شدن آن، دیکشنریهای آنلاین پا به عرصه وجود نهادند تا مترجمین بدون نیاز به استفاده از چند فرهنگ لغت قطور و جستجوی صفحه به صفحه درون آنها برای یافتن واژه مورد نظرشان تنها با کپی یا تایپ کردن یک واژه معنی آن را بیابند.

با این حال، هنوز هم دسترسی به یک دیکشنری کامل و جامع که معنی صحیح و مرتبط یک واژه را هم به صورت عمومی و هم در رشته های مختلف ارائه دهد بسیار محدود است. دیکشنری های قدرتمند و بسیار رایجی همچون ” مترجم گوگل (Google Translate)” عمدتا معادل عمومی واژه ها را در اختیار شما قرار می دهند و از ارائه معادل های تخصصی ناتوانند. به همین دلیل دپارتمان ترجمه شریف یار جهت کمک به حل این مشکل و فراهم آوردن یه فرهنگ لغت کامل و جامع با استفاده از چندین فرهنگ لغت تخصصی و عمومی و قرار دادن آنها در پایگاه اطلاعاتی خود (Database) سعی نموده است معادل فارسی وازه های تخصصی را در اختیار شما قرار دهد. جهت استفاده از این دیکشنری آنلاین واژه مورد نظرتان را در قسمت جستجو تایپ یا کپی نمایید و با انتخاب زبان مبدا و مقصد معانی مختلف آن واژه را بیابید.

 

دپارتمان ترجمه شریف یار:

 

 

جهت سفارش ترجمه، در فرم زیر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و یا مستقیما از طریق ایمیل [email protected]  اطلاعات مد نظر خود را سفارش دهید.

ارسال درخواست

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 6 را به شماره 09020089129 پیامک کنید