طرح پیشنهادی برای مراحل تالیف کتاب

طرح پیشنهادی برای مراحل تالیف کتاب

عمده فعالیت نشر در انتشارات شریف یار به صورت سرمایه گذاری مولفین صورت می گیرد. در مواردی که کتابهای مولفین در شورای نشر انتشارات شریف یار مورد تایید قرار گیرد، این انتشارات با توجه به سطح کتاب نگارش شده، تمام یا بخشی از سرمایه گذاری لازم جهت چاپ و نشر کتاب شما را بر عهده خواهد گرفت. جهت بهره گیری از حمایتهای انتشارات شریف یار، مولفین و علاقه مندان می توانند فرم طرح پیشنهادی جهت نگارش طرح پیشنهادی برای تالیف کتاب را دانلود نمایند و پس از تکمیل، آن را جهت ارزیابی توسط شورای نشر انتشارات شریف یار برای ما ارسال نمایند.

پس از دریافت فرم پیشنهاد تالیف کتاب، این فرمها در شورای نشر انتشارات از نظر علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و سپس به متخصصین بازاریابی این انتشارات واگذار می گردد تا این متخصصین تخمینی از فروش این کتاب در بازار کتاب ایران داشته باشند.

دانلود فرم ۱: اطلاعات نویسندگان
دانلود فرم۲: پیشنهاد کتاب
توجه داشته باشید فرم های دریافتی در قالب فایل های pdf قابل ویرایش هستند که باید پس از تکمیل ذخیره و ارسال شوند.

مراحل نشر کتاب از طرح پیشنهادی تا کتاب

  1. نگارش طرح پیشنهادی توسط مولف در صورتیکه شما به عنوان یک محقق و یا متخصص، با توجه به زمینه تحصیلی، تجارب و علایق تان، ایده نگارش یک یا چند کتاب را در ذهن می پرورانید، جهت تبدیل این ایده ها به کتاب، اولین گام دریافت فرم پیشنهاد کتاب و تکمیل آن است. درصورتیکه در زمینه موضوع کتاب پیشنهادیتان قبلا کتاب یا مقاله ای منتشر کرده اید و یا اگر بخشی از کتاب پیشنهادیتان را نگارش نموده اید، جهت ارزیابی بهتر و دقیقتر طرح توسط شورای نشر ما، حتما آن را به همراه فرم پیشنهاد تالیف کتاب که تکمیل نموده اید برای ما ارسال بفرمایید.
  2. ارزیابی طرح پیشنهادی در شورای نشر شریف یارهر یک از طرح های ارسال شده برای شورای نشر، توسط ۲ داور علمی و یک داور جهت تخمین بازار کتاب، مورد ارزیابی قرار می گیرد و سپس نظرات داورها و همچنین محتویات طرح پیشنهادی در شورای نشر انتشارات به بحث گذارده خواهد شد.
  3. تایید طرح پیشنهادی پس از بررسی هر طرح در شورای نشر انتشارات شریف یار، تصمیم نهایی در مورد نحوه و میزان سرمایه گذاری انتشارات برای چاپ و نشر کتاب پیشنهادی اخذ خواهد شد. سپس تصمیم اخذ شده به همراه اصلاحات و نظرات داورها جهت ارتقاء کتاب پیشنهاد شده به اطلاع مولف خواهد رسید.
  4. انعقاد قرارداد یا توافق نامه پس از تائید کتاب پیشنهاد شده در شوای نشر، یک قرارداد یا توافق نامه جهت ادامه همکاری با مولف آماده خواهد شد. در این قرارداد جزئیات مورد توافق همچون تاریخ آماده شدن متن کتاب، زمان بندی چاپ، نحوه پرداختها، تعهدات طرفین و … قید خواهد شد.
  5. تکمیل مطالب نگارش شده و تصحیح پس از انعقاد قرارداد، نگارش کتاب پیشنهادی بر مبنای نظرات شورای نشر و همچنین برنامه زمانبندی تایید شده توسط طرفین توسط مولف پیشنهاد دهنده کتاب آغاز خواهد شد. ویراستاران شریف یار در کل دوره انجام پروژه شما به طور منظم با شما در ارتباط خواهند بود و هر گونه راهنمایی و یا اطلاعاتی که در خصوص آماده سازی متن کتاب نیاز داشته باشید برای شما فراهم خواهند نمود. برنامه زمانبندی نگارش کتاب شما نیز توسط مدیر ویراستاری انتشارات تنظیم و نظارت می گردد تا از انتشار به موقع کتاب شما اطمینان حاصل شود و دستیابی به بالاترین استانداردهای کیفی محقق گردد.
  6. تحویل متن آماده برای چاپپس از به پایان رسیدن نگارش کتاب و به محض اینکه متن کتاب شما تحویل انتشارات شریف یار می گردد یک مدیر ویراستاری برای کتاب شما معین خواهد شد و متن کتاب به مدیر ویراستاری تحویل می گردد تا مورد بررسی قرار گیرد. با ارزیابی متن کتاب در این مرحله مدیر ویراستاری از سطح کیفی کتاب نگارش شده و انطباق آن با طرح پیشنهاد تالیف کتاب اطمینان حاصل گردد. لیست شکل ها، نمودارها و جداول نیز در این مرحله آماده خواهد شد.
  7. صفحه آرایی کتاب و طراحی روی جلد چگونگی تبدیل متن خام به یک کتاب کامل تحت نظارت مدیر ویراستاری کتاب شما صورت خواهد پذیرفت. مدیر ویراستاری مسئول پیگیری کلیه مراحل چاپ کتاب شما خواهد بود. ویرایش، فرمت بندی متن، آماده سازی تصاویر، صفحه آرایی، طراحی روی جلد، نمایه گذاری و … با هماهنگی مدیر ویراستاری انجام خواهد شد و ایشان مسئول تضمین کیفیت و صحت کتاب تالیف شده می باشند.
  8. اخذ مجوزهای لازم پس از آماده شدن فرمت نهایی کتاب، فایل آن جهت دریافت شماره فیپا و شابک برای کتابخانه ملی ارسال می گردد و سپس پیگیری های لازم جهت دریافت مجوز چاپ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت خواهد گرفت. پس اخذ مجوزهای لازم کتاب جهت چاپ به واحد چاپ انتشارات شریف یار واسپاری خواهد شد.
  9. چاپ کتاب انجام مراحل قبلی شما را یک گام به چاپ کتابتان نزدیک تر خواهد نمود. پس از دریافت فایل نهایی کتاب شما توسط واحد واحد چاپ، آنها کلیه مراحل چاپ و صحافی کتاب شما را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهند داد. پس از چاپ، نسخه های ذکر شده در قرارداد به شما تحویل خواهد شد.
  10. بازاریابی و فروش با توجه به سرانه مطاعه در کشور، میزان فروش کتابهای غیر درسی چندان مطلوب نیست. با این حال با توجه به اینکه مخاطبان کتاب های علمی تخصصی منتشر شده در انتشارات شریف یار عمدتا از متخصصین و محققین هستند، با اطلاع رسانی مناسب و بازاریابی صحیح می توان به فروش مناسبی دست یافت. انتشارات شریف یار فعالیت های بازاریابی کتاب شما را پیش از چاپ کتاب آغاز خواهد نمود. پس از اخذ مجوزهای لازم، اطلاعات کتاب شما و سرفصل های آن به همراه تاریخ عرضه آن در سایتهای فروش اینترنتی کتاب قرار خواهد گرفت.علاوه بر این اطلاعات کتاب شما از چند ماه قبل از انتشار به اطلاع جامعه هدف کتاب خواهد رسید. پس از چاپ کتاب نیز استراتژی های مختلفی جهت فروش کتاب اتخاذ خواهد شد.

طرح پیشنهادی برای تالیف کتاب