تدوین کتاب از پایان نامه

تدوین کتاب از پایان نامه

با توجه به سهم بالای تولیدات علمی در کشور، سالانه حجم وسیعی از این تحقیقات در قالب پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری نگارش می شوند و متاسفانه با وجود کیفیت بالا و دستاوردهای ارزنده آنها وارد کتابخانه های دانشگاهها می گردند و در آنجا بایگانی می شوند.

با توجه به سطح این تحقیقات، عمده آنها قابلیت و پتانسیل تبدیل شدن به یک کتاب علمی پژوهشی را دارند. تالیف یک کتاب علمی پژوهشی بر مبنای یک پایان نامه دانشگاهی علاوه بر آنکه آن را از قفسه های کتابخانه های دانشگاهی خارج می نماید و در دسترس عموم مردم و پژوهشگران قرار می دهد، برای صاحب اثر نیز امتیازاتی همچون ارتقاء سطح علمی رزومه، امتیاز بالا در مصاحبه دکتری، دریافت نمره مربوطه در دفاع از رساله یا تز وافزایش احتمال یافتن شغل و … و همچنین اعتباری ارزشمند به واسطه معرفی شدن اثر پژوهشی به جامعه علمی و دانشگاهی کشور به ارمغان می آورد.

در این راستا موسسه شریف یار با در اختیار داشتن طیف وسیعی از متخصصین و اساتید این افتخار را دارد تا با تبدیل تولیدات علمی همچونتدوین کتاب از پایان نامه ها و مقالات به کتاب و چاپ و انتشار آنها گامی هر چند کوچک در گسترش دانش عمومی و فرهنگ کتابخانی ایفا نماید.

خدمات موسه شریف یار در این حوزه عبارتند از:

۱- انعقاد قرارداد به صورت حضوری یا غیر حضوری و دریافت هزینه به صورت اقساط

۲- بررسی رساله یا تز ها توسط متخصصین مربوطه و انتشار آنها در قالب کتاب مطابق با استانداردها و شیوه نامه های مربوطه

۳- ویرایش و اعمال اصلاحات لازم بر روی متون رساله یا تز ای و روزآمد کردن آنها

۴- انجام امور فنی مرتبط با کتاب شامل طراحی، صفحه آرایی، طراحی جلد و … و اعمال نظرات و سلایق خالق اثر در کلیه مراحل

۵- اخذ کلیه مجوزهای لازم جهت چاپ و نشر کتب آماده شده

۶- انجام کلیه امور مربوط به چاپ همچون لیتوگرافی، صحافی و …

۷- توزیع و فروش کتاب در فروشگاههای معتبر اینترنتی