چاپ دیجیتال کتاب

چاپ دیجیتال کتاب

منظور از چاپ دیجیتال کتاب، چاپ الکترونیکی آن است. وقتی کتابی به صورت دیجیتال و الکترونیکی چاپ می‌شود، می‌توان چنین کتابی را از اینترنت دانلود کرده و در صفحه نمایش لپ‌تاپ، تبلت، گوشی‌های هوشمند و موارد مشابه مطالعه کرد.

کتاب الکترونیکی دقیقاً مانند یک کتاب چاپ شده، دارای شماره صفحه، جدول مطالب، تصاویر و نمودار است. کتاب‌های الکترونیکی در فرمت PDF هستند.

کتاب الکترونیکی را می‌توان بسیار ساده و آسان از طریق اینترنت دانلود کرد که دقیقاً مانند خرید اینترنتی هر محصول دیگر است. با این تفاوت که پس از پرداخت، شما یا با یک صفحه دانلود مواجه می‌شوید یا لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می‌شود. پس از دانلود، لازم نیست که برای خواندن کتاب به اینترنت متصل شوید.

مزایای چاپ دیجیتال کتاب برای نویسنده

در سال‌های اخیر، فروش کتاب‎‌های الکترونیکی روند صعودی داشته است. این امر  باعث شده تا بسیاری از نویسندگان، بیشتر از گذشته تمایل به چاپ کتاب‌های الکترونیکی داشته باشند. از جمله مزایای چاپ دیجیتال کتاب برای نویسنده، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کتاب دیجیتال در سال ۲۰۱۸، حدود یک چهارم فروش جهانی کتاب را به خود اختصاص داده است.
  • از جمله مزایای دیگر چاپ دیجیتال این است که کتاب‌های الکترونیکی به راحتی در اینترنت به فروش می‌رسند؛ در نتیجه نویسنده سود بیشتری می‌برد.
  • در کتاب‌های الکترونیکی، لینک دسترسی آسان به اطلاعات بیشتر و وب‌سایت‌های مرتبط، نشان داده می‌شود. شما می‌توانید مستقیماً به سایت خود و کتاب‌هایی که قبلاً منتشر کردید، لینک دهید.
  • هزینه انتشار کتاب دیجیتال بسیار کمتر از کتاب چاپی است.
  • چاپ کتاب دیجیتالی با تیراژ خیلی پایین امکان‌پذیر است و چنین مزیتی کمک می‌کند تا چاپ کتاب
    برای نویسندگانی که اولین بار کتاب می‌نویسند و یا دانشجویانی که به فکر تبدیل پایان نامه به کتاب هستند از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه‌تر باشد. تا فرصتی داشته باشند تا با بازخورد مشتریان و بازار آشنا شوند.

مزایای چاپ دیجیتال کتاب برای خواننده

۱٫ کتاب‌های الکترونیکی تقریباً بلافاصله بعد از خرید اینترنتی، تحویل داده می‌شود. شما می‌توانید در چند دقیقه، کتاب دیجیتال خود را خریده، دانلود کرده و سپس بخوانید.  

۲٫ کتاب‌های الکترونیکی فضای کمتری را اشغال می‌کنند. شما می‌توانید صدها و هزاران کتاب الکترونیکی را در رایانه خود ذخیره کنید.

۳٫ کتاب‌های الکترونیکی قابل حمل هستند شما می‌توانید صدها کتاب را با خودتان در سی دی، لپ‌تاپ، نوت بوک بدون نگرانی در مورد وزن کتاب‌ها، حمل کنید.

۴٫ با استفاده از تکنولوژی امروز شما می‌توانید کتاب‌های الکترونیکی را در همه جا، در اتوبوس، قطار، هواپیما، بخوانید.

۵٫ می‌توان فونت کتاب‌های الکترونیکی را تغییر داده تا افراد معلول بتوانند آسان‌تر از آن استفاده کنند. همچنین نرم‌افزارهایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان برخی از کتاب‌های الکترونیکی را به کتاب‌های صوتی تبدیل کرد.

خیلی از دانشجویان برای قوی کردن رزومه تحصیلی و شغلی خود، به فکر چاپ کتاب از پایان نامه خود می‌افتند.

با توجه به مزیت‌های بیان شده، چاپ دیجیتال کتاب برای بسیاری از دانشجویانی که قصد تبدیل پایان نامه به کتاب را دارند، گزینه بسیار مناسبی است.

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای مشاوره و یا سفارش از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 5 را به شماره 09020089129 پیامک کنید