هزینه چاپ کتاب از پایان نامه به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه چاپ کتاب از پایان نامه به چه عواملی بستگی دارد؟

نوشتن یک پایان نامه معتبر و دارای سطح بالای علمی نیازمند توانایی علمی بالا، آشنایی با اصول و روش های تحقیق، استفاده از نظرات متخصصان و اساتید مسلط به موضوع مورد نظر و توانایی استخراج مطالب جدید و بروز می باشد. اگه دانشجویان بتوانند علاوه بر نوشتن یک پایان نامه خوب، در جلسه دفاع، تأیید پایان نامه خود را بگیرند و بتوانند نمره ای بالاتر از هجده را کسب کنند، می توانند پایان نامه خود را به صورت کتاب هایی مکتوب در بیاورند. هزینه چاپ کتاب از روی پایان نامه در انتشارات مختلف بر اساس معیارها و ضوابطی تعیین می‌شود. البته قبل از هرچیز باید به دنبال انتشاراتی معتبری باشیم که سوابق زیادی در این زمینه داشته باشند.

معیارهای تعیین هزینه چاپ کتاب از پایان نامه

همانطور که در مطالب قبلی بیان شد، برای تبدیل پایان نامه به کتاب می بایست مراحلی را پشت سر گذاشت. اما هزینه چاپ کتاب براساس ضوابط و معیارهایی انجام می شود که عبارتند از :

۱ . اولین معیار در تعیین هزینه چاپ کتاب این است که می بایست تعداد صفحات کتاب مشخص شود. حتی اندازه صفحات اینکه A4 باشد یا در هر سایز دیگری و چون تعیین کننده نوع قطع می باشند در تعیین این هزینه موثر است.

۲ . قطع کتاب نیز در تعیین هزینه چاپ موثر می باشد؛ قطع کتاب یا وزیری است یا رقعی.

۳ . سومین معیار در تعیین هزینه چاپ کتاب از روی پایان نامه، تیراژ کتاب است. یعنی کتاب در چند جلد قرار است به چاپ برسد. هر چه تعداد کتاب‌هایی که نویسنده سفارش می‌دهد، بیشتر باشد، هزینه بیشتری را باید پرداخت کند.

۴ . اگر دانشجو پایان نامه خود را به انگیسی نوشته باشد، می‌تواند آن را به صورت الکترونیکی در انتشارات معتبر خارجی منتشر کند. در این صورت هزینه چاپ یک مبلغ ثابتی بوده و به تعداد جلد و قطع بستگی ندارد.