هزینه نوشتن کتاب به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه نوشتن کتاب به عوامل متعددی بستگی دارد. اینکه کتاب از چه منبعی باشد یا چند صفحه باشد در هزینه نوشتن کتاب مؤثر است. کتاب‌ها همواره راه ارتباط بشر با یکدیگر بوده است. وسیله انتقال تجربیات و دانش به نسل‌های بعد. یک نویسنده با نوشتن کتاب ایده‌ها و تفکرات خود را با یک جامعه به اشتراک می‌گذارد.

از دیگر اهداف نوشتن کتاب سرگرم کردن مردم یا آگاه کردن آن‌ها از رویدادهای تاریخی است. باید ذهن خود را آزاد کنید و فقط روی موضوع کتاب خود تمرکز کنید.

انواع هزینه‌های نوشتن کتاب

هزینه نوشتن کتاب بستگی زیادی به نوع کتاب دارد. برخی از نویسندگان ممکن است هیچ هزینه‌ای برای نوشتن کتاب خود نکنند در حالی که نویسنده‌ای دیگر ممکن است هزینه‌های زیادی صرف نوشتن کتابش کند.

برای مثال رمان صرفاً زاییده ذهن نویسنده است و هزینه‌ای برای نویسنده ندارد اما برای مثال نوشتن کتاب در ارتباط با عملکردهای یک میکروب ممکن است هزینه‌های زیادی رو دست نویسنده آن بگذارد. چراکه نویسنده باید هزینه‌های زیادی برای آزمایشگاه و تجهیزات بپردازد.

اساساً نوشتن همه کتاب‌ها هزینه‌هایی در بردارد؛ اما کتاب‌هایی نظیر کتاب‌های علمی هزینه‌های زیادی را می‌طلبد. حتی نوشتن رمان نیز سبب می‌شود تا نویسنده مدت زیادی را در تنهایی بگذراند.

روش‌های شروع نوشتن کتاب

همواره دو راه خیلی ساده برای نوشتن کتاب وجود دارد:

تبدیل پایان نامه به کتاب

یکی از ساده‌ترین کارهایی که نویسنده برای نوشتن کتاب می‌تواند انجام دهد، تبدیل پایان نامه به کتاب است. برای انجام این کار باید لحن پایان نامه را عامیانه‌تر کنید. چراکه مخاطبان کتاب عام‌تر از مخاطبان پایان نامه هستند.

از مزایای تبدیل پایان نامه به کتاب می‌توان به تقویت رزومه علمی برای مصاحبه دکترا اشاره کرد. از مزایای دیگر نوشتن کتاب بالا رفتن شانس اخذ پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور برای نویسنده است. داشتن هر کتاب هنگام مصاحبه دکترا می‌تواند به نویسنده آن تا چهار امتیاز بدهد. هر متقاضی هنگام مصاحبه دکترا تا چهل امتیاز می‌تواند کسب کند. هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب بستگی به موضوع آن، رشته مورد نظر و عوامل دیگر دارد.

ترجمه کتاب

برای اینکه یک کتاب بنویسید، ترجمه کتاب می‌تواند به شما کمک بسیاری بکند. می‌توانید در رشته خود جستجو کرده و کتابی جدید پیدا کنید که قبلاً به فارسی ترجمه نشده باشد. موسسه شریف یار با ارائه این سرویس قدم بلندی در جهت ارتقا علم و دانش جامعه برداشته است.

شما عزیزانی که قصد ترجمه کتاب را دارید، می‌توانید از سرویس ارزان و فوری این موسسه بهره‌مند شوید. هزینه نوشتن کتاب در این روش بستگی به نوع رشته و تعداد صفحات کتاب دارد. شریف یار ترجمه تخصصی مقالات همه رشته‌ها را نیز با بهترین کیفیت و در کمترین زمان انجام می‌دهد.

هزینه نوشتن کتاب شامل چه چیزهایی می‌شود؟

هزینه نوشتن کتاب به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

هزینه نوشتن کتاب بر اساس وقتی که می‌گذارید

وقت هرکس برای خودش گران بهاست. به خصوص نویسندگان عزیز، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان. مدت زمانی که برای نگارش کتاب صرف می‌کنید بزرگ‌ترین سرمایه‌ای است که برای نوشتن کتاب در نظر گرفته‌اید.

هزینه نگارش پایان نامه

عزیزانی که خواهان تبدیل پایان نامه خود به کتاب هستند، هزینه‌هایی بسیار سنگین بابت نگارش پایان نامه خود متحمل شده‌اند. هزینه‌هایی از قبیل تجهیزات آزمایشگاهی، تجزیه و تحلیل داده‌ها، هزینه تهیه برخی از قطعات دستگاهی خاص، هزینه نیمسال تحصیلی دانشگاه و … که هر دانشجو باید برای اتمام پایان نامه باید بپردازد.

هزینه ترجمه کتاب

افرادی که قصد دارند کتابی خارجی را در رشته خود ترجمه کنند باید بابت ترجمه هزینه‌ای را بپردازند. به خصوص ترجمه تخصصی که هزینه‌ای بالاتر نسبت به ترجمه عمومی دارد.

هزینه‌های نوشتن کتاب در صورتی که منشأ آن پایان نامه باشد یا ترجمه متفاوت است. همچنین رشته مورد تقاضا و حجم پایان نامه و عوامل دیگر نیز در آن دخیل است. باید در نظر داشت هزینه نوشتن کتاب به صورت آنلاین یا فیزیکی نیز بسیار متفاوت است.

ویژگی‌های یک ناشر خوب برای تألیف کتاب

انتخاب یک ناشر مورد اعتماد و خوش‌نام می‌تواند شما را بسیار سریع‌تر به اهدافتان برساند. انتخاب ناشر خوب زیربنای نوشتن کتابی باکیفیت است؛ بنابراین برای انتخاب ناشر باید نهایت دقت و وسواس را به خرج بدهید. نوشتن اولین کتاب قدم مهمی در شناسایی چهره شما به عنوان نویسنده دارد. حتی اگر شخص سرشناسی در دنیای نویسندگان نباشید با چاپ کتاب با کیفیت می‌توانید اعتباری دائمی برای خود دست و پا کنید.

نوشتن یک کتاب خوب می‌تواند بر اعتبار آثار بعدی شما نیز تأثیر مهمی بگذارد. در این راستا تیم حرفه‌ای و خبره شریف یار در همه مراحل نوشتن کتاب قدم به قدم شما عزیزان را همراهی خواهد کرد. این همراهی بدون هیچ نوع محدودیتی از قبیل حجم، موضوع یا زبان است. مشاوران ما بر اساس بودجه و هدفی که دارید از آغاز نوشتن کتاب تا چاپ نهایی آن به شما مشاوره داده و شما قادر خواهید بود کتاب خود را به چاپ برسانید.

چرا انتخاب شریف یار به عنوان ناشر؟

موسسه شریف یار امکان پرداخت اقساطی هزینه نوشتن کتاب (تبدیل پایان نامه به کتاب و ترجمه کتاب) را برای شما عزیزان فراهم کرده است. هزینه‌های نوشتن کتاب، چاپ کتاب و ترجمه آن به شدت رقابتی بوده و با توجه به بودجه شما عزیزان تنظیم می‌شود. برای استعلام هزینه‌های نوشتن کتاب می‌توانید به صورت حضوری یا آنلاین به موسسه یا وب‌سایت ما مراجعه کنید.

همچنین پکیج‌های چاپ کتاب ما به صورت کامل بوده و کلیه خدمات چاپ کتاب را شامل می‌شود. خدماتی از قبیل طراحی جلد، اخذ فیپا، شابک و … . چاپ کتاب شامل کتاب‌های الکترونیک و فیزیکی است.

برای تألیف کتاب باید مراقب قول‌های نامعقول ناشران بود. بدقولی‌ها و ناآشنا بودن انتشارات با فرآیند تألیف و چاپ کتاب می‌تواند لطمه بزرگی به اعتبار، سرمایه و وقت شما بزند. قبل از هر اقدامی با مشاوران ما تماس بگیرید.