نوشتن کتاب از پایان‌نامه به چه صورت انجام می گیرد؟

نوشتن کتاب از پایان‌نامه به چه صورت انجام می گیرد؟

نوشتن کتاب از پایان‌نامه : پایان نامه که بیشتر مختص مقاطع ارشد و پیش فرض فراغت از این مقطع می باشد ، البته برخی رشته ها در مقطع کارشناسی نیز پایان نامه دارند اما اصل آن برای فارغ التحصیلان ارشد می باشد .

بعضی دانشجویان بعد از نوشتن پایان نامه و دفاع از آن به دنبال انجام کارهایی برای تبدیل پایان نامه خود به کتاب می باشند و معمولا برای این کار از اساتید و کسانی که در این زمینه تجربه های کافی دارند مانند مشاوران و موسسه های مخصوص این کار کمک می گیرند .

نوشتن کتاب از پایان نامه باعث بیشتر شدن اعتبار نویسنده پایان نامه و بالا بردن سطح علمی و تحقیقاتی شخص می شود و جدا از این مزایا ، باعث می شود شخص یک رزومه قوی برای مقطع دکترا به ویژه بخش مصاحبه آن برای خود فراهم کند . برای مشاهده سایر مزایای تبدیل پایان نامه به کتاب اینجا کلیک کنید. 

معیارهای و عوامل موثر برای نوشتن کتاب از پایان‌نامه :

برای نوشتن کتاب از پایان نامه ، پایان نامه شخص می بایست شرایط و معیارهایی را دارا باشد که مجوز تبدیل شدن به کتاب را بگیرد که این معیار ها عبارتند از :

۱ . اولین شرط نوشتن کتاب از پایان نامه این است که پایان نامه شخص در هنگام دفاع توانسته باشد نمره ی قابل قبولی را کسب کند .

۲ . مطالب پایان نامه به حدی قوی باشد که به توان آن را به عنوان یک واحد درسی در دانشگاه ها تدریس کرد .

۳ . سومین معیار نوشتن کتاب از پایان نامه این است که موضوعی که برای پایان نامه انتخاب و تأیید می شود ، مطابق با شرایط و نیازهای روز منطقه باشد و مباحث آن قابلیت به فروش رفتن داشته باشد.

۴ . پایان نامه مورد نظر به لحاظ علمی به حدی باشند که مورد تأیید مجلات معتبر و کنفرانس ها قرار بگیرند .

نوشتن کتاب از پایان‌نامه نوعی اعتبار بخشیدن به دانش علمی نویسنده می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.