مزایا و بهره مندی های چاپ کتاب در انگلستان

دریافت رزومه تحصیلی با چاپ کتاب
دانشجویان و استادان دانشگاهی که تحصیلات عالیه دارند، می توانند به زبان انگلیسی کتاب ها و تألیفات متعددی بنویسند و آن را برای تقویت رزومه خویش بکار ببندند. چاپ کتاب در خارج از مرزهای این خاک و بوم می تواند بهترین رزومه ای باشد که دانشجویان و استادان را یک پله به سمت بالاتر و به سمت موفقیت های بی شماری پیش می برد که مسلما برای پیشبرد کارهای پژوهشی آن ها و معروف گشتن آن ها در سطح بین المللی کمک شایان توجهی خواهد داشت و می توان با کمک چاپ کتاب در انگلستان و سایر کشورهای اروپایی جای خود را در دانشگاه های مختلف و جذب هیئت علمی باز کرد. در ادامه همین مطلب برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به ارائه برخی از نکات در این زمینه خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید تا برای آینده درخشان خویش برنامه ریزی کرده باشید.
ابهامات در ذهن پیش از انتشار چاپ کتاب در انگلستان
چاپ کتاب برای دانشجویان و استادان ایرانی می تواند بزرگترین مزیتی به شمار آید که می توان با استفاده از آن راه پر فروغ و درخشان خود را در ادامه هموارتر ساخت. اما ممکن است این سوال پیش آید که اصولات چاپ کتاب به چه شیوه ای است و چگونه می توان به این مهم دست یافت؟ سوال مهمتر در این زمینه اینکه برای چاپ کتاب در انگلستان آیا نیاز به پرداخت هزینه هنگفتی است و می بایست حتما هزینه گزافی را در این راستا خرج کرد؟ این پروسه چاپ کتاب در داخل ایران نیز صورت می گیرد که بایستی با انتشارات مختلف داخلی هماهنگی هایی صورت گیرد تا بتوان سرانجام کتاب مورد نظر خود را به مرحله چاپ رساند. حال برای چاپ کتاب برای افرادی که قصد این فرآیند را دارند، این سوال نیز پیش خواهد آمد که انتشارات معتبر در خارج از کشور کدام هستند و چگونه می توان این انتشارات را شناخت و با آن ها کارهای پژوهشی و چاپ کتاب را صورت داد؟ تمامی این سوالات و ابهامات در ذهن پژوهشگران جای بحث و بررسی است و برای جواب آن ها بایستی به ادامه مطلب رجوع کرد تا به شناخت دقیق تری در این راستا نائل آییم.
نکات مورد نیاز در خصوص چاپ کتاب
برای پاسخ گویی به سوالات و ابهاماتی که در بالا مطرح شد؛ در این بخش برآنیم تا به صورت شفاف به آن سوالات پاسخ دهیم.
۱- یافتن انتشارات معتبر در انگلستان
برای چاپ کتاب و مقاله در کشور انگلستان نیز به مانند ایران و تمامی کشورهای جهان اولین گام پس از نگارش کتاب یافتن انتشاراتی های معتبر و مورد اطمینان است که نام آن ها خود سبب فروش کتاب در مدت زمان بسیار کمی می گردد و می توان به این انتشاراتی ها اعتماد کرد تا کتاب خود را در سطح بین المللی در اقصاء نقاط جهان فرستاد و در این بین برای خود شهرت جهانی کسب کرد. بنابراین کلیه دانشجویان و استادان دانشگاهی که می خواهند با چاپ کتاب در انگلستان برای خود شهرتی جهانی دست و پا کنند و در عین حال با فروش سریع کتاب خود درآمد زایی نمایند؛ بایستی حتما با انتشاراتی های این کشور به طور کامل آشنا باشند تا انتشاراتی های معتبر و با سابقه را با انتشاراتی های تازه وارد از هم باز شناسند تا در این راه بتوانند انتشاراتی را برای چاپ کتاب برای خود انتخاب نمایند که مورد تأیید این کشور و سایر کشورهای جهان می باشد. برای این مهم می توان با ارتباط برقرار کردن با اساتید دانشگاهی در این کشور و نیز دانشجویانی که در انگلستان درس می خوانند، بهترین مشاوره های لازم را دریافت نمود تا به بهترین انتشاراتی دست یافت.
۲- هزینه چاپ کتاب در انگلستان
با توجه به اینکه چاپ کتاب در انگلستان به عنوان یکی از کشورهای اروپایی با دلار حساب می شود، ممکن است که هزینه چاپ کتاب در انگلستان برای افرادی که قصد چاپ در خارج از کشور دارند، بسیار بیشتر از هزینه چاپ در داخل از کشور باشد. ولی در عین حال می توان پس از چاپ کتاب در انگلستان و تکمیل مراحل کلی آن، کتاب خود را در نمایشگاه های بین المللی و داخلی وارد سازی و با فروش آن می توانید برای خود کسب درآمد کنید و هزینه ارسالی به هنگام چاپ کتاب را درآورده و در عین حال با اعتماد به نفس و تقویت رزومه خویش راه خود را برای چاپ کتب دیگر باز کنید و به یک نویسنده فوق العاده متبحر و مستعد در زمینه چاپ کتاب تبدیل شوید.
۳- شیوه چاپ کتاب در انگلستان
در انگلستان به عنوان یکی از کشورهای اروپایی بایستی برای چاپ کتاب، تمامی صفحه بندی کتاب و جلد و صفحه و نکات ویرایشی را بر حسب انتشاراتی های معتبر آن کشور به درستی املا نمود تا پس از ویرایش های لازم و گذر از این مرحله بتوان با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و ارتباط از راه دور با اساتید دانشگاهی و انتشارات معتبر این کشور ارتباطی گرم و صمیمی ایجاد نمود و بتوان کتاب خود را با اطمینان خاطر به دست آن ها سپرد تا در نهایت پس از پروسه زمانی نامشخص و انجام مراحل گوناگون بتوان کتاب خود را چاپ نمود و آن را در انگلستان و در داخل ایران برای استفاده عموم مردم و نیز استفاده دانشجویان در اختیار گذاشت تا با استفاده از مطالب مهمی که در این کتاب به رشته تحریر درآمده است، بتوانند استفاده های مفیدی ببرند.
مزایای چاپ کتاب
به طور کلی چاپ کتاب می تواند دربردارنده مزایای مختلف و زیادی باشد که در این بین می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- ارتقاء رزومه تحصیلی خویش
۲- افزایش اعتماد به نفس
۳- ارتقاء مرتبه شغلی و دانشگاهی
۴- کسب درآمد با فروش عمده کتاب خویش در داخل ایران و خارج از این مرز و بوم
۵- ثبت نام خود به عنوان یک نویسنده
۶- شهرت جهانی
۷- حس غرور و افتخار
موارد بالا همه می تواند با چاپ کتاب در انگلستان به عنوان انگیزه اصلی هر نویسنده ای قلمداد گردند تا بتوان با استفاده از این مزیت ها رفته رفته به نگارش کتاب و مقالات در سطح بین المللی همت گمارد.