بهترین موسسه برای آزمون دکتری برای آماده سازی دانشجویان

موفقیت دانشجویان ارشد برای ادامه مسیر خویش

دانشجویان کارشناسی ارشد معمولا برای موفقیت در آزمون دکتری به دنبال راه حلی هستند تا آنان را زودتر به هدف خویش برساند. همان طور که یک دانش آموز برای پیشرفت و قبولی در کنکور سراسری نیاز به یک موسسه ای دارد تا آن ها را برای قبولی در کنکور راهنمایی کند؛ دانشجویان کارشناسی ارشد هم به دنبال بهترین موسسه برای آزمون دکتری هستند تا به این منظور بتوانند با پای نهادن در آن موسسه ها راه خود را برای موفقیت و قبول شدن در آزمون دکتری در هر رشته ای باز کنند. بنابراین در صورتی که شما نیز دانشجوی کارشناسی ارشد در هر رشته ای هستید، با ما همراه باشید تا به این منظور بتوانیم شما را در انتخاب موسسه برای آزمون دکتری یاری نماییم.

آزمون دکتری

آزمون دکتری به مانند کنکورهای سراسری در دوره لیسانس و یا آزمون کارشناسی ارشد نیست؛ بلکه این آزمون دو مرحله ای است و علاوه بر آزمون اصلی که به صورت کتبی است، یک آزمون دیگری به صورت مصاحبه شفاهی وجود دارد که ۵۰ درصد نتایج قبولی مرهون این مرحله است و در سال های اخیر نتایج آزمون دکتری و قبولی نهایی در آن گویای این مسئله بوده است که اساتید دانشگاهی بیشتر به بخش آزمون شفاهی هم و غم خویش را نهاده اند. ولی در عین حال نباید از این نکته نیز غافل ماند که اگر یک دانشجویی نتواند در آزمون دکتری کتبی حد نصاب لازم را کسب کند، مسلما نمی تواند حتی به آزمون شفاهی نیز راه یابد و قبولی در برخی از دانشگاه ها را نمی تواند حتی در رویای خویش هم ببیند. به همین جهت است که برای قبولی نهایی بایستی هر دو طرف را در نظر گرفت تا قبولی خویش را در آزمون دکتری برای خود تضمین نمود. یکی از این راه ها برای موفقیت در آزمون دکتری، راهیابی به بهترین موسسه برای آزمون دکتری است که در ادامه به ارائه توضیحاتی در این خصوص خواهیم پرداخت.

راهیابی بهترین موسسه برای آزمون دکتری

با توجه به اینکه قبول شدن در آزمون دکتری به یکی از دغدغه های طیف وسیعی از دانشجویان کارشناسی ارشد تبدیل شده است، امروزه بسیاری از موسسه هایی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند تا بتوانند با ارائه راهکارهایی بسیار مناسب دانشجویان کارشناسی ارشد را در این زمینه یاری کنند. بنابراین با توجه به اینکه تعداد این موسسه ها روز به روز در حال فزونی است. ممکن است یافتن موسسه برای آزمون دکتری کار سخت و پیچیده ای به نظر آید. به همین جهت دانشجویان نیاز به راهنمایی هایی در این زمینه دارند تا بتوانند بهترین موسسه برای آزمون دکتری را بیابند تا با ثبت نام نمودن در آن ها بتوانند گام محکمی برای قبول شدن در این آزمون بردارند.

فاکتورهای گزینش موسسه برای آزمون دکتری

در صورتی که بخواهیم موسسه برای آزمون دکتری را برگزینیم، می بایست موسسه مورد نظر، فاکتورهایی را داشته باشد که بتوان از آن به عنوان بهترین موسسه برای آزمون دکتری یاد کنیم. به همین جهت در این بخش به برخی فاکتورهایی می پردازیم که هر موسسه ای این فاکتورها را در بر داشته باشد، می توان از آن به عنوان بهترین موسسه برای آزمون دکتری یاد کرد. این فاکتورها عبارتند از:
۱- شبیه سازی آزمون دکتری
یکی از مهمترین فاکتورهایی که می تواند یک موسسه را تبدیل به بهترین موسسه برای آزمون دکتری کند، شبیه سازی آزمون دکتری است که با در نظر گرفتن سوالات کنکور شبیه سازی به آزمون دکتری فارغ از هر گونه عیب و ایرادی زیر نظر اساتید برتر کشوری است که می تواند اعتماد دانشجویان کارشناسی ارشد را به خوبی جلب کنند. آزمون های استاندارد با سوالات پربار می تواند بهترین دلیلی باشد که بتوان یک موسسه را به عنوان بهترین موسسه برای آزمون دکتری معرفی ساخت.
۲- داشتن کادری مجرب و کارآزموده
طبیعتا با ورود به موسسه هایی که در راستای آزمون دکتری مشغول به فعالیت هستند و با وجود اساتید در آن موسسه می توان به راحتی پی به بهترین موسسه برای آزمون دکتری برد. در این بین موسساتی که از کادری مجرب و کارآزموده بهره مند هستند؛ در اولویت های انتخاب به عنوان بهترین موسسه برای آزمون دکتری به حساب می آیند.
۳- تدریس استعداد تحصیلی و هوش
یکی از سخت ترین درس هایی که در آزمون دکتری می آید و برای تمامی رشته ها نیز به اتفاق این سوالات مطرح می شود، سوالات بخش استعداد تحصیلی یا همان هوش می باشد که در هیچ دانشگاهی تا قبل از آزمون دکتری تدریس نمی شود. به همین علت معمولا دانشجویان درصد خیلی پایینی می زنند یا به صورت منفی یا صفر یا درصدی کمتر از ۱۵ درصد می زنند که همین علت سبب می شود تا دانشجویی که بتواند در این درس درصد بالایی را برای خود ثبت کند، به یکباره از سایر رقبای خود پیشی گرفته و گوی سبقت را از آنان برباید. بنابراین بهترین موسسه برای آزمون دکتری می تواند موسسه ای باشد که روی این مسئله حسابی تمرکز کرده و با اساتید بسیار مجرب استعداد تحصیلی و چگونگی سوالات و فوت و فن های آن را به دانشجویان آموزش داده تا بتوانند با درصد بالایی که در این درس از خود ثبت می کنند، شانس خود را برای قبولی به مراتب بالاتر ببرند. علاوه بر استعداد تحصیلی اگر در هر درسی افرادی خبره و توانمند نیز در این موسسات باشند تا برای رفع اشکال و حل کردن تست های درس های عمومی و تخصصی در رشته های مختلف بتوانند دانشجویان را همیاری کنند که می توان به ضرس قاطع آن موسسه را بهترین موسسه برای آزمون دکتری قلمداد نمود.
۴- توجه به زمان بندی آزمون
موسسه برای آزمون دکتری می تواند موسسه ای باشد که در آزمون های آزمایشی خویش توجه خاصی به زمان بندی داشته باشد و درصد به مثابه یک آزمون واقعی از دانشجویان آزمون هایی استاندارد بگیرد که آن ها را به طور کامل آماده حضور در آزمون اصلی کنند.
۵- ارائه مشاوره های لازم در خصوص آزمون شفاهی
شاید برای کسانی که برای اولین مرتبه می خواهند آزمون دکتری بدهند، آزمون شفاهی و مصاحبه دکتری کار غریب و نا آشنایی باشد که هیچ گونه شناختی از آن ندارند. به همین دلیل بهترین موسسه برای آزمون دکتری موسسه ای است که نه تنها به آزمون کتبی بلکه به آزمون شفاهی و مصاحبه ها نیز توجه دارد و دانشجویان را با مشاوره های لازم آماده حضور در آزمون های شفاهی و مصاحبه های دکتری نیز می کنند.