دانلود رایگان کتاب الکترونیکی

دانلود رایگان کتاب الکترونیکی

در سال‌های اخیر با پیشرفت فناوری و تکنولوژی، مطالعه کتاب‌ها راحت‌تر شده است. ما می‌توانیم به راحتی در هر زمان و مکانی که بخواهیم، کتاب موردنظر خود را روی صفحه‌نمایش تلفن همراه، تبلت ، لپ‌تاپ و غیره مطالعه کرده و اطلاعات و دانش مفیدی را کسب کنیم. چراکه بیشتر کتاب‌هایی که در بازار وجود دارند، نسخه الکترونیکی آن‌ها نیز منتشر شده است که می‌توان آن‌ها را دانلود کرد.

نشریه‌های مختلف برای این که نسخه الکترونیکی کتاب را در اختیار مشتری قرار دهند، هزینه‌ دریافت می‌کنند.

اما برخی از سایت‌ها وجود دارند که امکان دانلود رایگان کتاب را به کاربران ارائه می‌دهند؛ یعنی شما هر کتابی از هر نشریه‌ای را که بخواهید با مراجعه به این وب‌سایت‌ها می‌توانید به راحتی دانلود کنید.

اگر شما نمی‌دانید که چگونه کتاب‌های درسی، علمی، داستانی، رمان و غیره را دانلود کنید، این مطلب را بخوانید. در این مطلب ما چند سایت را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید کتاب‌های موردنظر خود را به صورت رایگان دانلود کنید.

دانلود رایگان کتاب انگلیسی

این روز‌ها با افزایش قیمت کاغذ، دانشجویان مجبورند با هزینه گزافی کتاب‌های تحصیلی خود را خریداری کنند. از طرفی قیمت خرید کتاب‌های انگلیسی هم همیشه بالا بوده است. از این رو برای کاهش هزینه‌ها، دانشجویان می‌توانند pdf کتاب‌ها را دانلود کنند.

سایت‌هایی که امکان دانلود رایگان کتب انگلیسی را فراهم آورده‌اند عبارتند از:

۱٫      Library Genesis

در سایت Library Genesis، میلیون‌ها کتاب و مقاله انگلیسی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است. نحوه دانلود کتاب از این سایت در صفحه ” دانلود مقاله و کتاب رایگان با استفاده از لیبجن یا پیدایش کتابخانه Library Genesis ” با تصویر آموزش داده شده است.

۲٫      Bookboon.com

شما می‌توانید pdf کتاب‌های دانشگاهی را که به زبان انگلیسی نوشته شده با مراجعه به سایت https://bookboon.com/ دانلود کنید.

دانلود رایگان کتاب از Bookboon

تمرکز این سایت بیشتر روی کتاب‌های علمی کوتاه و کاربردی در رشته‌های آی تی (IT)، مدیریت، کسب و کار و زبان انگلیسی است. در این سایت، کتاب‌ها براساس رشته دسته بندی شده‌اند. شما می‌توانید سایر کتاب‌های مرتبط با رشته‌تان را که در این پایگاه داده وجود دارد، به راحتی مشاهده و دانلود کنید.

۳٫      Free-Ebooks.net

یکی دیگر از سایت‌ها برای دانلود کتاب، https://free-ebooks.net  است. یکی از مزیت‌های این سایت این است که کاربران می‌توانند انواع مختلفی از کتاب‌ها، از جمله کتاب‌های داستانی، غیرداستانی، کتاب‌های درسی و دانشگاهی، کتاب‌های تخیلی، کتاب کودک و انواع کتاب صوتی، را به صورت کاملا رایگان دانلود کنند. همچنین در این سایت شما می‌توانید قبل از دانلود، یک نگاه اجمالی به کتاب داشته و سپس متن کامل کتاب را دانلود کنید.

دانلود رایگان کتاب از Free-Ebooks

۴٫      PDFDRIVR

یکی از بهترین سایت‌ها برای دانلود کتاب‌های علمی، به ویژه کتاب‌های آموزشی زبان انگلیسی، سایت https://www.pdfdrive.com/ است. در این سایت شما می‌توانید کتب انگلیسی که در دوره‌های مختلف آموزش زبان، به زبان‌آموزان آموزش داده می‌شود را دانلود کنید.

دانلود رایگان کتاب از PDFDRIVE

دانلود کتب فارسی

یکی از سایت‌های خوب برای دانلود کتاب‌هایی که به زبان فارسی نوشته شده، سایت کتاب سبز است. شما می‌توانید PDF کتاب‌های مختلف را از این سایت دانلود کنید؛ اما توجه کنید که برای دانلود برخی از کتاب‌ها از این سایت باید هزینه‌ای را پرداخت کنید.

لینک‌های مفید دیگر را نیز مطالعه کنید:
چگونه کتاب خود را در انتشارات خارجی چاپ کنم؟
نحوه تبدیل پایان نامه به کتاب
قوانین تالیف کتاب