امتیاز تبدیل پایان نامه به کتاب

امتیاز تبدیل پایان نامه به کتاب

خیلی از دانشجویان (چه دانشجویان کارشناسی ارشد و چه دانشجویان دکترا) بعد از انتخاب موضوع، نوشتن فصل‌های پایان نامه و دفاع از آن، به فکر تبدیل پایان نامه به کتاب هستند. چراکه آن‌ها برای نگارش پایان نامه خود وقت زیادی را صرف کرده و مقالات زیادی را از سایت‌های علمی معتبر مطالعه کرده‌اند تا یک رساله در مورد یک موضوع خاص بنویسند.

با توجه به امتیاز بالای چاپ کتاب در مصاحبه‌های مختلف، تبدیل پایان نامه به کتاب یک فرصت عالی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری است تا رزومه تحصیلی و شغلی خود را در فضای آکادمیک قویی‌تر کنند. از این‌رو در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا نحوه چاپ کتاب را توضیح دهیم.

چگونه پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنیم؟

کتاب استخراج شده از پایان نامه، همان موضوعات و استدلال های پایان نامه را بازتاب خواهد کرد؛ با این تفاوت که مخاطب پایان نامه اساتید کمیته علمی دانشگاه و داوران پایان نامه بوده، اما خوانندگان یک کتاب افراد مختلف با سطح علمی متفاوت هستند. به همین دلیل برای چاپ کتاب باید تغییراتی را روی پایان نامه اعمال کنید تا اطمینان حاصل شود که نوشته و کتاب شما خوانا و قابل درک برای طیف وسیعی از مخاطبان است.

برای این کار، شما باید یک سری تغییرات و اصلاحات روی محتوا، فرمت و فصل بندی پایان نامه خود اعمال کنید که ممکن است زمان‌بر باشد. در ادامه نکاتی را بیان می کنیم که بهتر است در فرآیند چاپ کتاب رعایت شود.

نکات مهم در امتیاز تبدیل پایان نامه به کتاب

  • تمام عبارت‌هایی مانند ” در این پایان نامه” را حذف کنید. بهتر است در پیشگفتار و مقدمه کتاب ذکر نشود که کتاب از روی پایان نامه نوشته شده است. زیرا چنین اطلاعاتی منجر به کاهش فروش کتاب می‌شود.
  • برخی از اصطلاحات پایان نامه باید بیشتر توضیح داده شود و فرض شما باید بر این باشد که خواننده کتاب با اصطلاحات تخصصی موضوع کتاب شما آشنا نیست.
  • توجه داشته باشید که تمام تصاویر، جداول و نمودارهای پایان نامه برای انتشار کتاب مناسب نیستند. از ناشر خود در مورد کیفیت نمودارها و تصاویر پایان نامه سوال کنید تا مورد تایید انتشارات باشد.
  • در طول فرآیند نوشتن کتاب از پایان نامه، از استاد، دوست خود و یا هر فرد دیگری بخواهید تا کتاب شما را مطالعه کنند. نظرات آن‌ها در مورد کیفیت مطالب شما می‌تواند مفید و کمک کننده باشد.

هزینه تبدیل پایان نامه به کتاب

این روزها تعداد مجلات جعلی و تعداد ژورنال‌هایی که در بلک لیست وزارت علوم قرارگرفته‌اند، افزایش یافته است. از طرفی فرآیند چاپ مقاله در مجلات، یک پروسه طولانی بوده و ممکن است چندین ماه مراحل داوری مقاله طول بکشد و در آخر هم تضمینی برای چاپ مقاله نیست. همچنین ممکن است مجله‌ای موقع سابمیت مقاله، جز بلک لیست نبوده ولی بعد از اکسپت و چاپ مقاله در بلک لیست وزارت علوم قرار گیرد. برخی از ژورنال‌های علمی هم وجود دارند که برای سابمیت و چاپ مقاله هزینه دریافت می‌کنند که در خیلی از موارد، با توجه به افزایش قیمت دلار، دانشجو باید هزینه زیادی را برای چاپ مقاله بپردازد. همه این‌ها ازجمله موانع اصلی دانشجویان برای چاپ مقاله است.

در عوض موانع کمتری در فرآیند چاپ کتاب وجود دارد و دانشجویان با هزینه‌ای به‌مراتب کمتر می‌توانند کتابی به نام خود چاپ کنند.   

موسسه شریف یار با همکاری تعدادی زیادی از فارغ‌التحصیلان برجسته در سراسر کشور، مفتخر است تا به شما دانشجویان محترم در تبدیل پایان نامه به کتاب یاری رساند.

همچنین موسسه شریف یار با ناشران داخلی و بین‌المللی همکاری داشته و می‌تواند کتاب‌های شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در انتشارات داخل و خارج از کشور منتشر کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا سفارش، فرم انتهای صفحه را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.