برای چاپ کتاب از پایان‌نامه ارشد چه اقداماتی لازم است ؟

برای چاپ کتاب از پایان‌نامه ارشد چه اقداماتی لازم است ؟

چاپ کتاب از پایان‌نامه ارشد :

امروزه چاپ کتاب به چندین روش ممکن است که یکی از این روش ها چاپ کتاب از پایان‌نامه ارشد است . درواقع دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد پس از پایان نگارش پایان نامه خود و دفاع از آن به سراغ استادان و متخصصان می روند که بتوانند پایان نامه خود را در صورت داشتن شرایط لازم به کتابی مناسب تبدیل کنند .

در تبدیل پایان نامه به منظور چاپ کتاب از آن می بایست اصول و شرایطی رعایت شود که مهمترین آن تغییرات اساسی در پایان نامه برای خارج کردن آن از ماهیت پایان نامه بودن است .

اصول ضروری در هنگام چاپ کتاب از پایان نامه ارشد :

برای چاپ کتاب از پایان نامه ارشد باید اصولی را رعایت کرد که این اصول به شرح زیر می باشد :

۱ . اولین نکته برای چاپ کتاب از پایان نامه ارشد این است که باید توجه کنیم که چه بخش هایی را باید از پایان نامه استخراج کنیم .در هنگام نوشتن کتاب از پایان نامه نیازی نیست که همه آن چه در پایان نامه آمده است را در کتاب درج کنیم یعنی نباید حتما تمام فصل های پایان نامه در کتاب نوشته شود .

۲ . دومین اصل کلی این است که برای چاپ کتاب از پایان نامه ارشد باید از متخصصین در این زمینه کمک گرفت .این متخصصان هرکدام در زمینه خاصی تخصص دارند که به کمک آن ها می توان اشکالاتی را در پایان نامه ها است را اصلاح کرد .

۳ . برای کتاب خود نمایه مناسبی از فهرست می بایست انتخاب کرد ، یعنی از اصطلاحات و عباراتی که بتوانند ذهن مخاطب را به سمت مباحثی که در پایان نامه ذکر شده اند ، برد .

۴ . از دیگر اصول اساسی در چاپ کتاب از پایان نامه ارشد این است که باید ناشرانی را که بتوانند ابتدای کار به ما کمک کنند ، انتخاب کنیم . برای این کار می توان به سراغ موسسات متخصص در این زمینه رفت. موسسات متخصص در چاپ کتاب دارای مشاوران و تحصیل کرده هایی در موسسه خود می باشند .

۵٫ نکته پایانی این است که برای صفحه آرایی و تزیینات جلد کتاب بسیار دقت کنیم . نوع چاپ کتاب ها ممکن است از نوع قطع وزیری یا رقمی باشد .