امتیاز چاپ کتاب در مصاحبه دکتری

امتیاز چاپ کتاب در مصاحبه دکتری

امتیاز چاپ کتاب در مصاحبه دکتری : مرحله دکترا یکی از سخت ترین مراحل تحصیلی است که معیار اصلی پذیرش در این مقطع ، علاوه بر کسب نمره علمی لازم در آزمون سراسری آن ، نیازمند داشتن رزومه بسیار قوی می باشد . چاپ مقاله و کتاب باعث می شود که شخص هنگام رفتن به مصاحبه دکترا شانس بیشتری در گرفتن امتیازات داشته باشد .

در واقع یک رزومه قوی باعث برتری شخص و بیانگر توانایی و پویایی او نسبت به رقیبانش می باشد . هرچند از میانگین چهل امتیازی که برای بخش علمی مصاحبه در نظر گرفته شده است ، حداقل چهار امتیاز از آن به چاپ کتاب اختصاص دارد، اما افراد باید به اثرات دیگر آن جدا از مزیت چاپ کتاب در مصاحبه دکترا دقت نمایند .

امتیاز چاپ کتاب در مصاحبه دکتری به چه صورت است ؟

۱ . اولین مزیت چاپ کتاب در مصاحبه دکتری این است که شخص به راحتی می تواند حداقل چهار امتیاز مصاحبه را به خود اختصاص دهد .

۲ . از دیگر موارد مزیت چاپ کتاب این است که افراد می توانند این رزومه قوی را در کمترین زمان ممکن نسبت به چاپ مقاله فراهم کنند ، زیرا چاپ کتاب بیشتر از چند روز طول نمی کشد درحالی که چاپ مقاله بیشتر از این‌ها زمان‌بر است.

۳ . بیشترین امتیاز چاپ کتاب در مصاحبه دکترا، پانزده امتیاز می باشد درحالی چاپ یک مقاله خوب علاوه بر اینکه زمان بر است ، حداکثر هفت امتیاز و ثبت اختراع نیز حداکثر هفت امتیاز دارد .

۴ . مزیت دیگر این است که هیچ فرقی ندارد که یک نفر آن را چاپ کرده باشند یا یک گروه ، به همه افرادی که اسم آن ها جزو ناشران کتاب است ، امتیازی مساوی داده می شود ، زیرا آن چه برای داوران مصاحبه مهم است محتوای کتاب و کاربردی بودن آن می باشد.

برای شرکت در دوره های آموزشی آمادگی مصاحبه دکتری اینجا کلیک کنید.