پاورپوینت کارگاه مقاله نویسی ppt

در نوشتن مقاله، رعایت اصول و ساختار مقاله نویسی امری مهم و ضروری است. با خواندن تعدادی مقاله و شرکت در کارگاه مقاله نویسی، شما می توانید طریقه نوشتن مقاله را یاد بگیرید. بعد از اتمام نگارش مقاله، ممکن است شما تصمیم بگیرید که مقاله خود را به یک کنفرانس ارسال کنید. مقالات در کنفرانس یا به صورت پوستر و یا ارائه سخنرانی  پذیرفته می‌شود. وقتی شما می‌خواهید در یک کنفرانس، مقاله خود را به صورت سخنرانی ارائه دهید، باید از پاورپوینت برای توضیح مطالب خود استفاده کنید. در کنفرانس‌ها و در جلسه دفاع از پایان نامه و ارائه سمینار، آماده کردن پاورپوینت اهمیت ویژه‌ای دارد.  زیرا در چنین جلساتی، شما نتایج تحقیقات، پژوهش‌ها و مقاله خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارید. پس بهتر است پاورپوینت شما طوری باشد که برای افرادی که در جلسه ارائه شما حضور دارند، جالب باشد.

طراحی پاورپوینت ارائه مقاله، پایان نامه و سمینار

در طراحی پاورپوینت برای جلسه دفاع از  پایان نامه، سمینار و یا ارائه مقاله در یک همایش و کنفرانس تخصصی نکات زیر را رعایت کنید:

تعداد اسلایدها

توجه کنید که جلسات ارائه مقاله در کنفرانس‌های مختلف و جلسه دفاع از پایان نامه و پروپوزال، جلساتی کوتاه هستند و معمولاً بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. پس در طراحی پاورپوینت خود به تعداد اسلایدها توجه کنید که مناسب زمانی که دارید، باشد. تعداد اسلایدهای خیلی زیاد و تعداد اسلایدهای خیلی کم یک نکته منفی برای هر ارائه‌ای محسوب می‌شود.

از متن‌های کوتاه در اسلایدها استفاده کنید.

بهتر است در اسلایدها از عبارت‌ها و واژه‌ها استفاده کنید و توضیحات بیشتر را به صورت شفاهی و به زبان خودتان بیان کنید. اسلایدهای پر از نوشته و متن باشد، برای افرادی که در جلسه ارائه شما حضور دارند خسته‌کننده و کسل‌کننده خواهد بود. در توضیح و ارائه خود، از اسلایدها روخوانی نکنید. روخوانی کردن از اسلایدهای پر از نوشته از ضعیف‌ترین ارائه‌هایی است که می‌تواند رخ دهد.

از تصاویر و نمودارها در اسلایدهای خود استفاده کنید.

استفاده از نمودار و تصاویر کمک می‌کند تا از نوشته کمتری در اسلایدها استفاده کنید. و مخاطب شما می‌تواند در حین نگاه کردن به تصاویر به توضیحات شما هم گوش دهند.

قبل از حضور در جلسه اصلی، ارائه خود را با پاورپوینت چند بار تمرین کنید. پس از تمرین، شما می‌توانید نقاط ضعف خود را بهبود دهید.

متقاضیان برای شرکت در کارگاه‌های مقاله نویسی می‌توانند به موسسه شریف یار مراجعه کنند.  به لینک «دوره علمی پژوهشی» برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید.

برای شرکت در دوره های مقاله نویسی اینجا کلیک کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
28 + 27 =