چگونه از پایان نامه مقاله ISI استخراج کنیم

چگونگی استخراج مقاله ISI از پایان‌نامه ی تحصیلی

استخراج مقاله ISI از پایان نامه ی تحصیلی، از مهمترین دغدغه های دانشجویانِ مقاطع مختلف تحصیلی می باشد. زیرا استخراج مقاله ISI از پایان‌نامه و داشتن مقالاتِ با ارزش، ملاکِ پذیرش در بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی چه در داخل کشور و چه در خارج می باشد.

بسیاری از دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری طی دوران تحصیلِ خود از وقت کافی برای یادگیری نحوه ی استخراج مقاله ISI از پایان نامه و نگارش آن را ندارند. در این متن به چگونگی نگارش واستخراج مقاله ISI از پایان‌نامه می پردازیم.

مقاله ISI چیست و نحوه ی استخراج مقاله ISI از پایان‌نامه چگونه است؟

ISI مخفف عبارت Institute for Scientific Information موسسه ای برای تعیینِ میزان ارزشمندی مجلات یا ژورنال هایی می باشد که مقاله ی شما در آن پذیرفته و چاپ می شود. از این رو هر چه امتیازی که مجله ی مورد نظرکسب کرده بیشتر باشد، ارزشمندی مقاله شما را مشخص می کند. بنابراین،استخراج مقاله ISI از پایان‌نامه نیازمند توجه ویژه به نحوه ی پژوهش و روشِ نگارشِ مقاله و رعایت کردن اصولِ مقاله نویسی است.

نگارشِ مقاله مستلزم داشتنِ دانش کلی از نحوه ی نگارش مقاله و تسلطِ کافی به موضوع پایان نامه می باشد. باید دقت کرد استخراج مقاله ISI به معنای کپی کردن محتوای پایان نامه نیست.

به طور کلی یک مقاله شامل بخش های اصلی زیر می باشد:

عنوان مقاله: برای استخراج مقاله ISI از پایان‌نامه توجه کنید که عنوان مقاله باید با عنوان پایان نامه متفاوت باشد.

مشخصات نویسنده و یا نویسندگان مقاله: مشخصات شامل نام و نام خانوادگی و موسسه یا دانشگاهی که در آن جا مشغول به تحصیل بوده اید.

چکیده: شامل خلاصه ای از کار و اهداف شما در مقاله تان.

کلمات کلیدی: شامل کلماتی که موضوع محتوای مقاله ی شما را مشخص تر می کند.

مقدمه: شامل معرفی و توضیحی کلی و مختصر از مواردی که در محتوای مقاله ی خود به کار برده اید.

روش و متن اصلی مقاله: شامل توضیح دقیق پژوهش و کارِ نوینی که انجام داده اید. باید توجه داشت برای استخراج مقاله ISI از پایان نامه باید مقاله به بخش خاصی از پایان نامه مربوط باشد و نه شامل تمام پایان نامه.

نتایج و بحث: نتایج و بحث های مربوط به موضوع مقاله تان.

نتیجه گیری: نتیجه و یا نتایج به دست آمده از پژوهش خود در مقاله تان، در این قسمت نوشته می شود.

سپاسگزاری: قسمتی از مقاله به تشکر و سپاسگزاری از اشخاص و یا سازمان مورد نظر می باشد.

منابع: در نگارش و استخراج مقاله ISI از پایان نامه باید توجه داشت هنگام ذکر هر تعریف و یا معرفی هر موضوعی، باید منبع آن اطلاعات مشخص شود. نحوه ی نوشتنِ منابع، چینش خاص و تعیین شده ای دارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
24 + 28 =