چگونگی چاپ مقاله ای اس ای

برای چاپ مقاله آی اس آی پس از آماده‌سازی  و نوشتن بخش‌های مختلف مقاله، ژورنال ISI مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ابتدا حتماً ژورنال موردنظر را در پایگاه‌های علمی معتبر و همچنین لیست وزارت علوم چک نمایید که درجه اعتباری آن مناسب با چیزی باشد که شما انتظار دارید.

برای این که متوجه شوید که مجله انتخابی شما ISI است یا نه، حتما صفحه “تشخیص ISI بودن مجله” را با دقت مطالعه کنید.

پس از انتخاب ژورنال، شما باید مقاله خود را به فرمت ژورنال دربیاورید که می‌توانید فرمت مجله را از سایت ژورنال دانلود نمایید. توجه نمایید این کار از اهمیت بالایی برخوردار است.

سابمیت مقاله ISI

نحوه ارسال و سابمیت مقاله، در خود سایت مجله توضیح داده شده است. سابمیت مقاله با دو روش یا از طریق ایمیل یا به صورت آنلاین ممکن است صورت بگیرد.  در ارسال مقاله از طریق ایمیل، نویسنده مسئول به ادیتور ژورنال ایمیل می‌زند و مقاله خود را پیوست می‌کند.  در سابمیت آنلاین، شما باید در سایت ژورنال ثبت نام کنید. بعد از این کار از بخش Submission، ارسال مقاله شروع می‌شود. در مراحل سابمیت مقاله، موارد زیر خواسته می‌شود:

مراحل پذیرش مقاله ISI

پس از ارسال و سابمیت مقاله یک ایمیل تأیید برای فردی که به عنوان نویسنده مسئول مقاله، به منزله تکمیل مراحل ارسال مقاله، ارسال می‌شود. پس از ارسال مقاله حالات زیر ممکن است اتفاق بیفتد:

  1. مقاله پذیرش شده و ایمیلی مبنی بر پذیرش مقاله و مشخص شدن زمان چاپ مقاله برای نویسنده مسئول ارسال می‌شود.
  2. مقاله نیاز به اصلاحات دارد و اصطلاحاً ریوایز می‌خورد. در این حالت دو نمونه اصلاحات می‌دهند: Minor Revise ؛ در این حالت اصلاحات جزئی ارسال شده که با اصلاح آن‌ها مقاله پذیرش می‌شود. Major Revise ؛ در این حالت اصلاحات زیادی لازم است و تقریباً می‌توان گفت در این حالت مقاله رد شده است.
  3. مقاله رد (Reject) می‌شود:در این حالت همان‌طور که از اسمش پیداست مقاله ریجکت شده است.

هزینه چاپ مقاله آی اس آی

هزینه چاپ مقاله برای ژورنال‌های مختلف متفاوت است. برای این که بدانید هزینه چاپ در ژورنال مدنظرتان چقدر است، حتماً به سایت ژورنال مراجعه کنید و با دقت قسمت publication fee را مطالعه کنید. ممکن است مقاله اوپن اکسس باشد که در این صورت شما باید به عنوان نویسنده هزینه چاپ مقاله را بپردازید؛ در غیر این صورت، چاپ مقاله به صورت رایگان است.

چاپ فوری مقاله ISI

برای چاپ فوری مقاله آی اس آی، حتماً قواعد مقاله نویسی را رعایت کنید. اگر می‌خواهید در مورد مقاله نویسی و نحوه انتخاب ژورنال معتبر و چاپ مقاله اطلاعات بیشتری کسب کنید حتماً در کارگاه‌های مقاله نویسی که در موسسات پژوهشی معتبر برگزار می شود، شرکت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
9 + 16 =