درخواست چاپ تضمینی مقاله jcr

برای چاپ تضمینی مقاله JCR ، باید مقاله شما معیارهای داوران مجلات ‌JCR را داشته باشد. داوران این مجلات بسیار سخت‌گیر بوده و به هر مقاله‌ای اکسپت نمی‌دهند. ازآنجاکه بیشتر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان به دنبال چاپ مقاله در مجلات ISI ایمپکت‌دار هستند، هر روز بر تعداد مقالات سابمیت شده به این مجلات افزوده می‌شود. درنتیجه چاپ مقاله در این مجلات کاری آسان نیست. برای این‌که بتوانید شانس خود را برای چاپ مقاله در مجلات JCR افزایش دهید و اگر می‌خواهید چاپ مقاله شما در مجلات JCR تضمین شده باشد، این پست از موسسه شریف یار را مطالعه کنید.

مراحل چاپ تضمینی مقاله JCR

برای چاپ مقاله JCR  مراحل زیر را انجام دهید:

۱٫      انتخاب مجله برای چاپ تضمینی مقاله JCR

مجله خود را با دقت انتخاب کنید. همان‌طور که در صفحه “مقاله JCR چیست؟” توضیح داده شد، موسسه تامسون هر سال مجلات را بررسی کرده و لیست مجلات JCR را به‌روزرسانی و منتشر می‌کند. برای مشاهده جدیدترین لیست مجلات JCR تا به امروز (۲۰۱۹) روی لینک زیر کلیک کرده و فهرست تمام مجلات JCR را دانلود کنید.

اگر مجله‌ای را برای سابمیت پیش نویس (Manuscript) مقاله خود انتخاب کرده‌اید و نمی‌دانید که آیا آن ژورنال jcr است یا نه، نخست ISI بودن مجله را چک کنید. در صفحه ” تشخیص isi بودن مجله” از سایت موسسه شریف یار، نحوه بررسی isi بودن ژورنال با تصویر توضیح داده شده است.

اگر مجله شما isi نبود، آن مجله JCR هم نیست. اما اگر آن ژورنال ISI بود، برای بررسی JCR بودن آن، فایل pdf بالا را دانلود کرده و بعد از باز کردن فایل، دو دکمه ctrl و F روی صفحه‌کلید را هم‌زمان با هم فشار دهید. در جعبه جستجو باز شده، نام مجله موردنظر خود را تایپ کرده و دکمه اینتر روی صفحه‌کلید را فشار دهید. اگر نام مجله به‌صورت هایلایت شده در فایل  pdf نشان داده شد، آن مجله jcr است. و اگر مجله شما در این لیست نبود، آن مجله JCR نیست و ISI listed است.

بعد از انتخاب مجله، به ایمپکت فاکتور آن حتماً توجه کنید. هر نویسنده‌ای می‌تواند در مورد کیفیت مقاله خود قضاوت کند. پس مجله‌ای انتخاب کنید که در حد کیفیت مقاله شما باشد. اگر مقاله شما در سطح متوسط بوده و آن را به ژورنالی با ایمپکت فاکتور بالا ارسال کنید، قاعدتاً داوران آن مجله مقاله شما را ریجکت می‌کنند. فرآیند داوری مجلات jcr بسیار زمان‌بر است و ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا نتیجه داوری به شما ارسال شود. پس اگر سطح مقاله شما با سطح مجله یکی نباشد، وقت شما تلف خواهد شد. درنتیجه در انتخاب مجله دقت کافی داشته باشید.

نکات مهمی که باید در نگارش مقالات JCR رعایت شود در صفحه ” نحوه نگارش مقاله  JCR” توضیح داده شده است.

۲٫      مراجعه به سایت مجله JCR

در سایت مجلات JCR، دستورالعمل‌هایی برای نویسندگان ارائه شده است که باید آن قوانین در محتوا، متن و ساختار مقاله سابمیت شده، رعایت شده باشد. ازآنجاکه هر مجله‌ای دستورالعمل منحصربه‌فردی دارد، در اینجا نمی‌توان یک ساختار کلی را بیان کرد. به همین دلیل، بهتر است به سایت مجله موردنظر خود مراجعه کرده و پیش نویس (Manuscript) مقاله را به فرمت علمی آن مجله دربیاورید.

۳٫      سابمیت مقاله JCR

ارسال مقاله به مجلات JCR معمولاً به‌صورت اینترنتی است. به این معنی که باید نخست در سایت مجله ثبت‌نام کرده و یک صفحه کاربری به نام نویسنده مسئول مقاله ایجاد کنید. در صفحه کاربری ایجاد شده، قسمتی به ارسال مقاله (Submit) اختصاص داده شده است. روی گزینه Submit کلیک کنید. در این قسمت باید چند مرحله را طی کنید تا سابمیت مقاله شما با موفقیت انجام شود. این مراحل عبارتند از آپلود جداگانه افیلیشن نویسندگان، آپلود چکیده مقاله، مشخص کردن تعداد نمودارها و جداول، آپلود متن کامل مقاله و موارد مشابه.  

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
11 + 6 =