جستجوی مقالات در پرتال جامع علوم انسانی

پرتال یک پایگاه اطلاعاتی بر روی وب است که کاربران با مراجعه به آن می‌توانند اطلاعات مختلفی را در حوزه فعالیت‌های آن پرتال به طور یکجا کسب کنند.

پرتال جامع علوم انسانی نیز یک پایگاه داده‌ است که با نشریات مختلف در رشته علوم انسانی همکاری دارد و مقالات منتشر شده در این مجلات را به صورت الکترونیکی منتشر می‌کند. این پرتال در قبال انتشار الکترونیکی مقالات از مجلات، پولی دریافت نمی‌کند و این یک مزیت برای مجلات محسوب می‌شود تا بتوانند بدون هیچ هرینه‌ا‌‌‌ی مقالات و نشریه خود را در جامعه علمی معرفی کنند. ولی در عوض مجلات باید این پرتال را در سایت و نسخه چاپی مجله به عنوان نمایه مجله بیان کنند.

در حال حاضر بیش از ۱۲۵۰ مجله در رشته علوم انسانی در داخل کشور با پرتال جامع علوم انسانی نمایه شده‌اند و مقالات را به صورت الکترونیکی در این پرتال منتشر می‌کنند.

جستجوی مقالات در پرتال جامع علوم انسانی

یکی از ویژگی‌های پرتال جامع علوم انسانی این است که در این پایگاه، مقالات به صورت موضوعی دسته بندی شده است.

افراد برای جستجو در این پرتال، ابتدا باید رشته مدنظر خود را مشخص کنند. از جمله رشته‌‌های علوم انسانی در این پرتال عبارتند از ادبیات، اقتصاد، تاریخ، تربیت بدنی، جغرافیا، حقوق، روانشناسی، زبان شناسی، علوم اجتماعی، علوم اسلامی، علوم انسانی، علوم سیاسی، علوم کتابداری، فلسفه و منطق، مدیریت، مطالعات زنان، مطالعات هنر.

پس از انتخاب موضوع، شما باید گرایش و موضوع خود را تعیین کنید. در این صورت مقالات مرتبط با موضوعی که شما تعیین کردید در مجلاتی که در این پرتال نمایه شده‌اند در صفحه نمایش لیست می‌شوند و شما می‌توانید مقالات را به صورت رایگان دانلود کنید.

برای جستجوی مقالات در این سایت به آدرس اینترنتی www.ensani.ir مراجعه کنید.

همچنین نویسندگانی که مقالات آن‌ها در این پرتال منتشر شده است، در منو پدیدآورندگان در این سایت، لیست شده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
7 + 7 =