پذیرش مقاله از مجلات جعلی

نامه پذیرش مقاله نامه‌ای است که پس از ارسال مقاله به ژورنال و طی کردن فرآیند داوری از سوی داوران مجله، به نویسنده مسئول مقاله ارسال می‌شود. اگر مقاله برای چاپ در مجله، چه نسخه چاپی و چه نسخه الکترونیکی، پذیرفته شود، سردبیر آن ژورنال ایمیلی با عنوان پذیرش مقاله برای چاپ در نسخه بعدی مجله به آدرس ایمیل نویسنده ارسال می‌کند.

پذیرش مقاله از یک مجله جعلی

اگر شما پیش از سابمیت مقاله، نامه‌ای را از ژورنال دریافت کردید، این یک دعوت‌نامه برای ارسال مقاله است. مجلات معتبر به‌هیچ‌وجه به مقالات ارسال نشده و داوری نشده نامه پذیرش نمی‌دهند و اگر مجله‌ای چنین کاری انجام دهد و پیش از ارسال مقاله در ازای دریافت پول و هزینه زیاد چاپ مقاله، نامه اکسپت ارسال کند باید به اعتبار مجله شک کرد و به احتمال زیاد آن مجله، مجله‌ای جعلی است؛ اکثر مجلات جعلی و مجلاتی که جز بلک لیست وزارت علوم و تحقیقات هستند این کار را انجام می‌دهند.

متاسفانه چندین ژورنال مشکوک وجود دارد که به نویسندگان قول می‌دهند که در صورت پرداخت هزینه چاپ، مقاله را به صورت تضمینی در نسخه بعدی منتشر می‌کنند و برخی نویسندگان و پژوهشگران تازه‌کار کاملاً ناخواسته درگیر این شیوه‌های غیراخلاقی می‌شوند. چراکه بیشتر دانشجویان و پژوهشگران محدودیت زمانی داشته و برای این‌که بتوانند از مزایای چاپ مقاله در رزومه تحصیلی و شغلی خود استفاده کنند به این مجلات جعلی اعتماد کرده و هزینه‌های زیادی را پرداخت می‌کنند.

راه‌ شناسایی پذیرش جعلی مقاله

بنابراین بهتر است پیش از ارسال مقاله و پرداخت هزینه چاپ، به وب‌سایت مجله مراجعه کنید و از اعتبار آن ژورنال مطمئن شوید. همچنین شما می‌توانید با اساتید و همکارانتان در مورد اعتبار مجله مشورت کنید. اما اگر مقاله خود را ارسال کرده و به جعلی بودن مجله پی بردید، بلافاصله به سردبیر ژورنال نامه “انصراف از چاپ مقاله” را ارسال کنید.

لینک‌های مفید دیگر را نیز مطالعه کنید:
نحوه تبدیل پایان نامه به کتاب
نحوه دانلود رایگان متن کامل پایان نامه

1 دیدگاه برای “پذیرش مقاله از مجلات جعلی

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
11 + 21 =