ارسال و پذیرش مقاله در کنفرانس

پس از این که کنفرانسی فراخوان دریافت مقاله صادر کرد، حتماً سایت کنفرانس را چک کنید تا مقاله شما در حوزه کنفرانس باشد. برای پذیرش مقاله در کنفرانس‌ موردنظرتان، دستورالعمل‌هایی را که سردبیر کنفرانس در سایت قرار می‌دهد را کامل مطالعه کنید و مقاله خود را مطابق با فرمت کنفرانس آماده کنید تا مقاله شما برای چاپ در کنفرانس پذیرفته شود. سپس در سایت کنفرانس ثبت‌نام ‌کنید و مقاله را ارسال نمایید.

ارسال مقاله برای پذیرش در کنفرانس‌

در بازه زمانی مشخص شده عنوان و چکیده مقاله خود را به کنفرانس ارسال کنید. در این زمان ممکن است هزینه‌ای از شما خواسته شود که باید آن را بپردازید. بعد از پذیرش مقاله نیز ممکن است هزینه‌ای خواسته شود که باید آن را نیز بپردازید. تلاش کنید تا مقاله خود را سریع‌تر به کنفرانس بفرستید. چرا که ممکن است مقالاتی که دیر به کنفرانس ارسال می‌شوند پذیرفته نشوند. با این کار نه تنها شانس خود را برای اکسپت افزایش می‌دهید بلکه می‌توانید بهترین فرصت برای ارائه مقاله خود در زمان‌بندی و برنامه کنفرانس داشته باشید. در نگارش مقاله کنفرانسی به محدودیتی که کنفرانس در نظر گرفته حتماً توجه کنید. ممکن است این محدودیت در تعداد کلمات چکیده و تعداد کلمات کلیدی باشد. مقالات در کنفرانس‌ها یا به صورت ارائه با سخنرانی پذیرفته می‌شوند یا به صورت مقاله پوستری و یا ارائه به صورت برخط (online).

ارائه مقاله به صورت سخنرانی

زمانی که مقاله شما به صورت ارائه با سخنرانی در کنفرانس پذیرفته شد، شما باید مقاله خود را به صورت شفاهی در قالب پاورپوینت و در زمانی که مشخص شده به شرکت‌کنندگان در کنفرانس توضیح دهید. پس خود را قبل از همایش برای ارائه سخنرانی آماده کنید. موارد زیر می‌تواند برای ارائه بهتر مقاله در کنفرانس کمک‌کننده باشد.

آمادگی برای سخنرانی

در هنگام ارائه، زمان خود را مدیریت کنید.

برای آمادگی برای سخنرانی چک کنید که چقدر ارایه شما طول می‌کشد و تمرین کنید تا بتوانید در بازه مشخص شده  مقاله خود را ارائه دهید. در بعضی موارد زمان‌بندی‌های برنامه کنفرانس در روز برگزاری همایش تغییر می‌کند و ممکن است زمان ارائه شما از ۲۰ دقیقه‌ای که انتظار دارید به ۱۰ دقیقه کاهش یابد.پس حتماً یک لیست از مواردی را که می‌خواهید حتماً بیان کنید را داشته باشد تا در صورت نیاز فقط آن‌ها را توضیح دهید. سعی کنید ارائه‌ای خلاصه داشته باشید و در زمان توضیح مقاله حتماً یک مقدمه بیان کنید و در نهایت یک نتیجه‌گیری داشته باشید و در این صورت شما می‌توانید افکار خود را سازمان‌دهی کنید.

تماس چشمی با مخاطب داشته باشید.

در هنگام ارائه خود، تماس چشمی با مخاطب داشته باشید. در هنگام توضیح مقاله خود فقط به یک یا چند نفری که جلو نشستن نگاه نکنید و هر چند وقت یک‌بار تماس چشمی با تک‌تک حضار داشته باشید با این کار شما به آن‌ها نشان دهید که به آنچه می‌گویید اعتماد دارید. سعی کنید تا جایی که می‌توانید خیلی واضح صحبت کنید نه خیلی سریع و نه خیلی کند.

اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

در مورد تعداد مخاطبانی که در ارائه شما شرکت می‌کنند نگران نباشید. ممکن است در جلسه ارائه شما تعداد انگشت‌شماری شرکت کنند. هرگز تعداد کم حضار در ارائه خود را شخصی ندانید چرا که عوامل متعددی وجود دارد که چرا مردم نمی‌توانند در جلسه شما شرکت کنند. تعداد افراد شرکت‌کننده در ارائه شما اصلاً قرار نیست در رزومه شما بیان شود. خودتان را برای سوالاتی که ممکن است حضار بپرسند آماده کنید. اگر جواب سوالی را نمی‌دانستید اصلاً نگران نباشید و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

به طور کلی می‌توان گفت، متن کتبی فقط یک جنبه از مقاله کنفرانسی شما است. جنبه دیگر ارائه شماست. این به این معنی است که شرکت‌کنندگان در ارائه شما، هم کار شما و هم ارائه شما را ارزیابی خواهند کرد. بنابراین تلاش کنید تا ارائه خوبی داشته باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
5 + 24 =