پذیرش تضمینی مقاله ISI

سردبیر هر مجله‌ای برای حفظ و توسعه اعتبار مجله تلاش می‌کند. این وظیفه ادیتور مجله است که مقالاتی در حوزه اهداف و دامنه کاری مجله چاپ کند. برای این منظور آن‌ها مقالات سابمیت شده را تک به تک بررسی کرده و مقالاتی را که موضوعات جدیدی در آن بررسی شده باشد اکسپت می‌کنند تا منجر به ارتقا اعتبار مجله شود؛ اما به‌طورکلی می‌توان ۸ ویژگی را بیان کرد که منجر به پذیرش تضمینی مقاله از هر مجله معتبر با ایمپکت فاکتور بالا شود. در ادامه این ۸ ویژگی را بیان می‌کنیم:

شرایط پذیرش تضمینی مقاله ISI

اگر مقاله‌ای را که شما نوشته‌اید ویژگی‌های زیر را داشته باشد، مطمئن باشید که می‌توانید مقاله خود را در معتبرترین مجلات چاپ کنید.

  1. یک موضوع مهم در مقاله مطرح و راه حلی برای آن ارائه شده است که زندگی درصد زیادی از افراد جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
  2. موضوع و بینشی در مقاله بیان شده که برای دولتمردان، سیاستمدران، اقتصاددانان و افرادی که تصمیمات دراز مدت در جامعه می‌گیرند کمک کننده و مفید است.
  3. مقاله به توسعه یک چارچوب یا نظریه کمک می‌کند یا یک نظریه جدید در آن مطرح شده است.
  4. در مقاله موضوعات و سوالات جدید و مهم مطرح شده است.
  5. روش‌های استفاده شده برای بررسی موضوع مناسب و کاملا دقیق هستند (برای مثال روش جمع آوری داده‌ها و تجزیه و تحلیل داده‌ها) و در مقاله توضیح داده شده که چرا و چگونه داده‌های جمع‌آوری شده نتایج به دست آمده را تایید می‌کنند.
  6. استدلال‌های بیان شده در مقالات قبلی را دقیق‌تر و واضح‌تر توضیح داده شده باشد.
  7. مقاله به خوبی نگارش شده به طوری که به راحتی قابل قابل درک است و استدلال منطقی در آن مطرح شده است.
  8. مقاله سرقت ادبی نداشته باشد. مقالاتی را که در آن سرقت ادبی تشخیص داده شود، با ریجکت مجلات مواجه خواهند شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
14 + 11 =