گواهی پذیرش مقاله

منظور از پذیرش مقاله، دریافت نامه اکسپت مقاله از مجله است. یعنی  سردبیر مجله به نویسنده ایمیل میزند و اعلام می‌کند که مقاله را در مجله چاپ خواهد کرد. در ادامه مراحل پذیرش مقاله و نمونه‌ای از متن گواهی پذیرش مقاله را توضیح می‌دهیم.

مراحل پذیرش مقاله

بعد از این که مقاله به ژورنال سابمیت و ارسال شد، سردبیر مجله، مقاله را بررسی می‌کند. او موضوع ، فرمت، اهمیت موضوع، تعداد صفحات مقاله، نحوه نگارش و رفرنس را بررسی می‌کند. او مقالاتی را که در حیطه کاری مجله نیستند و مطابق با فرمت مجله نگارش نشده‌اند، ریجکت می‌کند. اما مقالاتی که استانداردهای مجله در آن رعایت شده است، به دو یا چند ادیتور مجله که بیشترین دانش را در رابطه با موضوع مقاله دارند، فرستاده می‌شود. ادیتور مجله محتوا مقاله را به دقت بررسی می‌کند. ادیتورهای مجلات خارجی انتظار دارند که متن مقالات انگلیسی روان نوشته شده باشد. آن‌ها روان بودن و قابل درک بودن نوشته را برای ریجکت یا اکسپت مقاله در نظر می‌گیرند. ادیتور ممکن است مقاله را بدون هیچ تغییری بپذیرد یا مقاله را ریجکت کند و یا از نویسنده بخواهد تا برخی از مطالب را تغییر دهد. سپس ادیتور مجله نظر خود را به سردبیر اعلام می‌کند و سپس سردبیر مجله برای اکسپت، ریجکت یا ریوایز مقاله، تصمیم‌گیری می‌کند. و نتیجه داوری مقاله را سردبیر مجله از طریق ایمیل به نویسنده مسئول مقاله (corresponding author) ارسال می‌کند.

بعد از این که نویسنده مقاله، تغییرات و ریوایزهایی را که مجله خواسته اعمال کرد، اکسپت رسمی مقاله به نویسنده ارسال می‌شود. قبل از ریوایز مقاله، هیچ مجله‌ای گواهی پذیرش مقاله صادر نمی‌کند. در گواهی پذیرش مقاله نوشته می‌شود:

Dear —-

We are pleased to inform you that your manuscript entitled “—” has been accepted for publication in our Journal “—-“.

سپس سردبیر مجله در این نامه اکسپت و پذیرش مقاله از نویسنده می‌خواهد تا فرم کپی‌رایت رو تکمیل و آن را همراه با نسخه نهایی مقاله به ژورنال ارسال نماید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای درخواست ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 4 را به شماره 09020089129 پیامک کنید