نگارش مقاله ISI

برای نگارش مقاله ISI دو چیز، مهم و اساسی است. اول تسلط بر زبان انگلیسی به‌ویژه توانایی خواندن مقالات انگلیسی و درک مطالب و نیز توانایی ترجمه آن‌ها. دوم شناخت چهارچوب کلی مقالات. مورد اول نیاز به دانش پایه‌ای در خصوص زبان انگلیسی دارد و برای ارتقاء این دانش می‌توانید لغات کلیدی رشته خود را یاد بگیرید. اساساً گفته می‌شود برای نوشتن، باید بسیار خواند. برای نگارش مقاله نیز باید مقالات زیادی را مطالعه کنید. به‌مرور که مقالات مرتبط با رشته خود را مطالعه کنید مفاهیم جملات را درک خواهید کرد و نیز می‌توانید با بخش‌های مختلف مقاله آشنا شوید. مثلاً وقتی پژوهشی را آغاز می‌کنید متوجه خواهید شد که برای قسمت‌های دیگر آن نیز قرار است چه مطالبی را بنویسید. لازم به ذکر است که اساساً در کارهای پژوهشی، ۹۰ درصد موارد نوشته‌شده مربوط به مطالب پژوهش‌های دیگر است و می‌توان گفت تنها بخش مربوط به جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، جزء مطالبی است که توسط نویسنده نگارش می‌شود.

برای آغاز کار می‌توانید از مطالعه مقالات فارسی شروع کنید. سایت‌هایی مانند مگیران مقالات فارسی را ارائه می‌دهند. همچنین می‌توانید در گوگل سرچ کنید و مقالات مرتبط با عنوان خود را بیابید. برخی از این مقالات به‌صورت رایگان در اینترنت قرار داده‌شده‌اند.

در این سایت در مطالب مربوط به نگارش مقاله سعی شده است قسمت‌های مختلف مقالات به‌صورت کامل توضیح داده شود. همچنین مفاهیم مربوط به مقالات مانند پییرریویو، سایتیشن، سابمیت، اکسپت و غیره نیز به‌طور کامل آورده شده است.

 

3 دیدگاه برای “نگارش مقاله ISI

دیدگاه ها بسته شده است.