نوشتن مقاله برای بورسیه

تحصیل در خارج از کشور آرزوی بیشتر دانشجویان است. اما اگر شما به فکر ادامه تحصیل در کشوری دیگر هستید، اولین چیزی که باید به آن فکر کنید هزینه تحصیل و هزینه زندگی است. هزینه زندگی در کشورهای دیگر به خصوص کشورهای آمریکایی و اروپایی به مراتب بیشتر است. یکی از راه‌ها برای تامین این هزینه‌ها، گرفتن فاند و بورسیه تحصیلی از دانشگاهی است که می‌خواهید ادامه تحصیل بدهید. بورسیه تحصیلی کمک هزینه نقدی است که از طرف دانشگاه به دانشجویان پرداخت می‌شود تا بدون مشکل مالی به ادامه تحصیل بپردازند. هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان برای گرفتن بورسیه تقاضا می‌دهند. و در واقع یک جنبه رقابتی ایجاد می‌شود. و دانشجویانی که رزومه قویی داشته باشند شانس بیشتری برای گرفتن فاند و کمک‌هزینه تحصیلی دارند.  یکی از موارد مهم در رزومه، چاپ مقاله در مجلات معتبر با ضریب تاثیر و ایمپکت فاکتور بالا است.

اهمیت نوشتن مقاله برای بورسیه

برای اپلای کردن و گرفتن بورسیه تحصیلی تا جایی که می‌توانید همه تلاش خود را کنید تا رزومه قوی بنویسید. چراکه بسیاری از دانشگاه‌های خارجی تنها براساس رزومه و سوابق تحصیلی برای پذیرش دانشجو تصمیم‌گیری می‌کنند و با داوطلب مصاحبه نمی‌کنند. عوامل زیادی در رزومه تحصیلی تاثیرگذار هستند. عواملی از جمله دانشگاه مقطع قبلی تحصیل، نمره آزمون بین‌المللی تافل یا آیلتس، استاد راهنما، معدل، فعالیت‌های علمی، سمینارها و کنفرانسهایی که دانشجو شرکت کرده و تعداد مقالات دانشجو. وقتی که دانشجو تصمیم می‌گیرد تا اپلای کند ممکن است فارغ‌التحصیل شده باشد و نتواند معدل خود را تغییر دهد. یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت رزومه تحصیلی، نوشتن مقاله و چاپ آن است. داشتن مقاله چاپ شده اهمیت ویژه‌ای دارد و یک مزیت محسوب می‌شود چراکه نشان‌دهنده‌ی علاقه فرد به انجام تحقیق است.

اگر قصد ادامه تحصیل و اپلای کردن دارید، حتماً مقاله بنویسید. این کار علاوه بر این که رزومه شما را قویی می‌کند، سبب می‌شود تا برای فعالیت‌های آینده و انجام فعالیت‌های دانشگاه هم آماده شوید. شما می‌توانید در داخل کشور با هزینه‌هایی خیلی کمتر نوشتن مقاله را یاد بگیرید. برای این کار در کلاس‌ها و کارگاه‌ها مقاله‌نویسی شرکت کنید و ساختار مقاله نویسی و نحوه سابمیت کردن و مکاتبه با مجله را یاد بگیرید. تا در خارج از کشور مشکلی در این زمینه نداشته باشید.

2 دیدگاه برای “نوشتن مقاله برای بورسیه

  1. سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعات مفیدتون. من تازه دییپلم ریاضی گرفتم ولی خودم کتب کارشناسی ریاضی رو خوندم. معدل دیپلمم خیلی بد نیست ولی خوب هم نیست.مدرک زبان هم ندارم. خواستم ببینم اگه یه مقاله خیلی خوب درباره یه مسئله حل نشده مهم و قدیمی بنویسم که توش ایده های مبتکرانه ای برای حلش داره، چقدر ممکنه که بورسیه بشم؟ یعنی یه مقاله خوب میتونه به تنهایی کافی باشه؟

  2. سلام من در بخش کمپیوتر ساینس علاقه دارم و چطور یک مقاله بنویسم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
17 + 10 =