نحوه نگارش مقالات ISI مدیریت مالی

در شروع نگارش مقاله، ممکن است این سوال پیش بیاید که از کجا باید نوشتن مقاله ISI مدیریت مالی را شروع کرد. در پاسخ باید گفت که در ابتدای نگارش هر مقاله‌ای، چه مقالات ISI و چه مقالات علمی پژوهشی، نخست باید موضوع خود را مشخص کنید. در پست‌های “انتخاب موضوع برای نگارش مقالات مدیریت مالی” و “موضوعات پیشنهادی برای نگارش مقالات مدیریت مالی” در مورد نحوه انتخاب موضوع توضیح داده شده و جدیدترین موضوعات برای نگارش مقاله ارائه شده است.

بعد از انتخاب موضوع، منابع اطلاعاتی معتبر را آنالیز کرده و کتاب‌ها، مقالات، مجلات و وب‌سایت‌های معتبر (وب‌سایت‌هایی که پسوند .gov ، .eduو  .org دارند، پسوندهای معتبر هستند) در رشته مدیریت مالی را مطالعه کنید. در این مرحله شما باید توانایی درک مطلب بالایی داشته باشید تا بتوانید مطالب را به‌طور سطحی خوانده و مطالب مهم را سریع‌تر پیدا کرده و یادداشت کنید.

ساختار مقالات ISI مدیریت مالی

ساختار مقالات رشته مدیریت مالی مشابه مقالات ISI دیگر است و از بخش‌های زیر تشکیل شده است:

اگر روی عنوان تک‌تک بخش‌ها کلیک کنید، توضیحات مربوط به نحوه نگارش آن بخش را مشاهده خواهید کرد. در ادامه تمرکز ما بیشتر روی روش تحقیق مقالات ISI مدیریت مالی خواهد بود.

روش تحقیق مقالات ISI در رشته مدیریت مالی

در مقالات مدیریت مالی، بسته به موضوع، شما می‌توانید از رویکرد کمی و کیفی استفاده کنید. مثلاً اگر موضوع تحقیق شما بررسی “جزء ریسک اوراق بهادار سهامداران عادی در یک کسب‌وکار” است، رویکرد کمی روش مناسبی برای بررسی چنین موضوعی است. تحقیقات کمی معمولاً براساس تحلیل‌های آماری هستند. درصورتی‌که می‌خواهید بررسی کنید که چگونه سرمایه‌گذاران و سهامداران عادی در معرض ریسک بازار قرار می‌گیرند، شما می‌توانید از رویکرد کیفی استفاده کنید.

نکات مهم در نگارش روش تحقیق مقالات ISI

در بخش روش تحقیق مقالات ISI رشته مدیریت مالی، حتماً باید موارد زیر بیان شود:

  1. روش نمونه‌گیری باید توضیح داده شود. توجه کنید که در تحقیقات انجام شده در رشته مدیریت مالی، پژوهشگر تنها با سرمایه‌گذاران و سهامداران سروکار ندارد. در برخی تحقیقات مالی، باید از اسناد بانکی و اطلاعات ثبت شده در موسسات مالی استفاده کرد.
  2. شناسایی متغیرها، به‌ویژه در مطالعات انجام شده با رویکرد کمی. اگر شما از رویکرد کیفی برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده کردید، لازم نیست متغیر وابسته و مستقل داشته باشید.
  3. ابزار جمع‌آوری داده‌ها را توصیف کنید. اگر طرح تحقیقاتی شما کمی باشد، می‌توانید از پرسشنامه استفاده کنید.
  4. روش‌های خود را برای انجام تحقیق توضیح دهید.
  5. اطلاعات مربوط به روش‌های تحلیل خود را ارائه دهید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
2 + 17 =