موضوع پیشنهادی برای نگارش مقالات مدیریت مالی

در این پست از موسسه شریف یار چند موضوع و حوزه تحقیقاتی خیلی مهم در رشته مدیریت مالی را معرفی می‌کنیم. شما می‌توانید در هر بازه زمانی یکی از این موضوعات را برای نگارش مقالات مدیریت مالی انتخاب کرده و یک مقاله علمی نوشته و به نام خود منتشر کنید.

۱٫      مدیریت ریسک

منظور از مدیریت ریسک در رشته مدیریت مالی، نحوه مدیریت وقایع پیش‌بینی‌نشده در سازمان‌ها و چگونگی به حداقل رساندن تاثیر وقایع پیش‌بینی‌نشده (مانند خطرات مالی و اقتصادی، اشتباهات انسانی، نوسانات قیمت دارایی‌ها در بازار و غیره ) بر عملکرد سازمانی است.

۲٫      مدیریت سرمایه‌گذاری

در این حوزه تحقیقاتی، بررسی می‌شود که چگونه موسسه مالی A، منابع مالی خود را (مانند اوراق بهادار با درآمد ثابت، حقوق صاحبان سهام، کالاها و سرمایه‌گذاری‌های جایگزین) مدیریت می‌کند.

۳٫      حاکمیت شرکتی

در این موضوع شما می‌توانید یک سازمان و شرکت را انتخاب کرده و دستورالعمل‌ها و فرآیندهای مدیریتی آن سازمان را مطالعه کنید. از جمله موضوعات داغ در این حوزه تحقیقاتی، حضور زنان در هیئت‌مدیره و تاثیر آن‌ها بر شیوه‌های کسب‌وکار پایدار است.

۴٫     رفتار سرمایه‌گذاران و شرکت‌های سرمایه‌گذار

شما می‌توانید رفتار سرمایه‌گذاران و شرکت‌های سرمایه‌گذار در یک کشور طی یک دهه گذشته را مورد بررسی قرار دهید.

۵٫      شرکت‌های استارتاپ

شما می‌توانید ماهیت کسب‌وکار شرکت‌های استارتاپ را مورد بررسی قرار دهید. همچنین شما می‌توانید چند شرکت نوپا را مشخص کرده و پیشرفت آن‌ها را آنالیز کرده و بررسی کنید که چند شرکت نوپا سود داشته و چند شرکت ورشکست شده‌اند.   

۶٫      مدیریت عملکرد

۷٫     رابطه بین رشد اقتصادی و سرمایه‌گذاری

۸٫     مبحث ترجیحات و تغییرات در تکامل بانکداری تجاری

۹٫      تاثیر سرمایه‌گذاری مستقیم کشورهای خارجی در کشورهای در حال توسعه

توجه کنید که این موضوعات بیان شده، از جمله موضوعات مهم در رشته مدیریت مالی برای نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد و تز دکترا هستند.  

براساس علاقه خود، یکی از حوزه‌های تحقیقاتی بیان شده را انتخاب کرده و جدیدترین مقالات و پایان نامه ها در حوزه انتخابی‌تان را دانلود کرده و به‌عنوان مقاله بیس کار تحقیقاتی خود مطالعه کنید.

لینک‌های مفید دیگر را نیز مطالعه کنید:
نحوه دانلود رایگان مقاله
نحوه دانلود رایگان پایان نامه
لیست مجلات علمی پژوهشی مدیریت مالی
انتخاب موضوع برای نگارش مقالات مدیریت مالی

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
30 + 7 =