چگونگی نوشتن مقالات کلاسی

مقاله کلاسی یک تکلیف دانشگاهی است که برخی از اساتید در ابتدای ترم، درصدی از کل نمره آن واحد درسی رو به نگارش مقاله اختصاص داده و به دانشجویان تا پایان ترم فرصت می‌دهند تا مقاله کلاسی خود را تحویل دهند. در این پست از موسسه شریف یار در مورد اهمیت نوشتن مقالات کلاسی و نکات مهم در نگارش این مقالات توضیح داده شده است.  

اهمیت نگارش مقالات کلاسی

نگارش مقاله دانشجویی نقش مهمی در موفقیت دانشجویان دارد. دانشجویان با نگارش مقاله در طول ترم می‌‌توانند نمره خود را در آن واحد درسی افزایش دهند. علاوه بر این نگارش چنین مقاله‌ای به درک بهتر و عمیق‌تر مباحث آن واحد درسی کمک می‌کند. در طول ترم، زمان کافی برای پوشش همه مطالب مهم یک موضوع درسی وجود ندارد. از این‌رو دانشجویان با انتخاب موضوعی مربوط به واحد درسی می‌توانند با کمک استادشان آن موضوع را به‌طور عمیق‌تر مورد بررسی قرار دهند.

نگارش چنین مقالاتی در طول دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، می‌تواند یک دوره آموزشی برای دانشجویان باشد تا با اصول مقاله نویسی آشنا شوند تا بتوانند در مقاطع‌ بالاتر، خودشان مقاله نوشته و در مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنند.

نکات مهم در نگارش مقاله کلاسی

اولین و مهم‌ترین مرحله در نگارش مقاله کلاسی، انتخاب موضوع است. یک موضوع مناسب با واحد درسی با راهنمایی استادتان انتخاب کنید. پیش از شروع نگارش، حتماً با استادتان جلسه‌ای داشته باشید. بعد از این که او موضوع شما را تایید کرد، پژوهش خود را شروع کنید. چون برای نوشتن هر مقاله‌ای، هرچند کوتاه، شما باید ساعت‌ها برای تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات زمان بگذارید؛ و اگر موضوع شما مورد تایید استادتان نباشد، به‌احتمال زیاد نمره مقاله دانشجویی به شما تعلق نخواهد گرفت.

 نکته دیگر این که دقت کنید که استادتان از شما می‌خواهد چه ابعادی از موضوع انتخابی‌تان را در مقاله بررسی کنید. سپس براساس آن، چند مقاله بیس مناسب را دانلود کرده و مطالعه کنید. اگر زبان شما ضعیف است، شما می‌توانید از یک مترجم بخواهید تا بخش‌هایی از مقاله دانلود شده را به‌صورت تخصصی ترجمه کند. توجه کنید که شما نباید فقط یک مقاله را ترجمه کرده و آن را به‌عنوان مقاله کلاسی تحویل دهید. چون در این صورت شما نمی‌توانید نمره کامل بگیرید. برای نگارش مقالات کلاسی بهتر است چند مقاله مطالعه شود.

توجه کنید که اساتید در نگارش مقالات کلاسی فقط انتظار دارند دانشجو تحقیقات کتابخانه‌ای انجام داده و یک مقاله در حد مقالات مروری بنویسند.

لینک‌های مرتبط دیگر را نیز مطالعه کنید:
ساختار مقاله کلاسی
چگونه مقاله کلاسی بنویسیم؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
27 + 26 =