مقاله نویسی پیشرفته

داشتن مهارت مقاله نویسی برای دانشجویان و دانشگاهیان اهمیت به سزایی دارد. دانشجویان کارشناسی ارشد برای گرفتن ۲ نمره پایان نامه و دانشجویان دکتری برای گرفتن مجوز دفاع از پایان نامه و قویی کردن رزومه تحصیلی و شغلی و دانشگاهیان برای ارتقا شغلی، باید مهارت‌های لازم برای نوشتن مقاله را داشته باشند. هر چه مقاله‌ای که آن‌ها می‌نویسند، قویی‌تر باشد و در مجلات با ضریب تاثیر و ایمپکت فاکتور بالاتر چاپ کنند، آن‌ها امتیاز بیشتری در مصاحبه‌های شغلی و تحصیلی می‌گیرند. با روش‌های مقاله نویسی پیشرفته می‌توان مقاله‌ای خوب نوشت که در مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کرد.

روش‌های مقاله‌ نویسی پیشرفته

اولین نکته‌ای که در نوشتن مقاله باید توجه کنید این است که از منابع و سایت‌های علمی معتبر استفاده کنید. برای اطلاع بیشتر در مورد نحوه جستجو منابع معتبر به لینک معرفی سایت‌های علمی پژوهشی مراجعه کنید. برای نگارش متن، تا جایی که می‌توانید مقاله خود را واضح و قابل درک بنویسید. به طور مثال اگر شما آزمایشی را انجام داده‌اید، آن را تا جایی که می‌توانید به طور واضح توضیح دهید تا خواننده بداند که چگونه شما آن آزمایش را انجام داده‌اید و خود آن خواننده بتواند آن آزمایش را در آزمایشگاه دوباره تکرار کند. شما باید توضیح دهید که چگونه داده‌ها را جمع‌آوری کرده‌اید، چگونه آن را تجزیه و تحلیل کرده‌اید، چه آزمون‌های آماری انجام شده، و غیره. متن مقاله باید روان و قابل فهم نوشته شود. برای یادگیری بهتر اصول مقاله نویسی می‌توانید در کارگاه مقاله نویسی که در دانشگاه‌ها و موسسات معتبر برگزار می‌شود، شرکت کنید.

کارگاه آموزشی مقاله نویسی پیشرفته

به طور کلی، کارگاه آموزشی یک برنامه آموزشی برای معرفی و آموزش مهارت‌ها و تکنیک‌های عملی به شرکت‌کنندگان در این کارگاه‌ها است. این کارگاه‌ها جلسات آموزشی کوتاهی هستند که ممکن است از ۴۵ دقیقه تا دو روز طول بکشد. در کارگاه‌های مقاله نویسی، نحوه نوشتن مقاله آموزش داده می‌شود. کارگاه‌های آموزشی مقاله نویسی پیشرفته، معمولاً کوچک هستند و ۶ تا ۱۵ نفر در این کارگاه‌ها شرکت می‌کنند. و این فرصت برای شرکت‌کنندگان در این کارگاه‌ها فراهم می‌شود تا بتوانند بهتر اصول و قواعد مقاله نویسی را یاد بگیرند. برای این که این کارگاه‌ها موثر باشد و بتوانید بعد از سپری دوره مقاله نویسی پیشرفته، قادر به نگارش مقاله باشید،  قبل از شرکت در کارگاه حتماً در اینترنت در مورد مقاله نویسی تحقیق کنید و نوشتن مقاله را امتحان کنید تا با نقاط ضعف خود آشنا شوید. شرکت کردن در این کارگاه‌ها بدون دانش اولیه، کارایی لازم را نخواهد داشت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای درخواست ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 4 را به شماره 09020089129 پیامک کنید