چاپ مقالات ترجمه شده در مجلات داخلی

مقالات ترجمه شده برای دانشجویان و پژوهشگرانی که به دنبال نگارش پایان نامه و یا نوشتن مقاله خود هستند، اهمیت ویژه‌ای دارد. در ادامه این مطلب اهمیت مقالات ترجمه شده را بیشتر توضیح می‌دهیم.

اهمیت مقالات ترجمه شده

دانشجویان برای نگارش پایان نامه‌ و پژوهشگران برای نوشتن مقاله، باید جدیدترین مطالب و مقالات علمی را مطالعه کنند تا از تازه‌ترین دستاوردها و مقالات علمی در حوزه تحقیقاتی خود مطلع شده و در قسمت پیشینه تحقیق استفاده کنند.

از طرف دیگر معتبرترین ژورنال‌ها در سراسر دنیا مقالات علمی انگلیسی را منتشر می‌کنند. از این رو محققان برای اطلاع از جدیدترین پژوهش‌ها و پروژه‌ها، باید مقالات انگلیسی را ترجمه کنند تا روش کار پژوهشگران دیگر را درک کرده و از نتایج آن‌ها بهره‌مند شوند.

ترجمه مقالات علمی یک فرآیند زمان‌بر است و برای ترجمه متون علمی، فرد علاوه بر اطلاع از معنای واژگان تخصصی، باید به اندازه کافی دانش زبانی و گرامری داشته باشد تا مطالب را به درستی درک کند.

متأسفانه بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران، در درک مطالب انگلیسی بسیار ضعیف بوده و این موضوع در کیفیت مقالات و پایان نامه‌هایشان تاثیر منفی می‌گذارد. همچنین نگارش پایان نامه یک پروسه طولانی است و یک پژوهشگر برای این که یک مقاله جدید بنویسد باید ساعت‌ها در آزمایشگاه زمان سپری کند. در بسیاری از موارد دانشجویان برای نوشتن مقاله و پایان نامه محدودیت زمانی داشته و صرف کردن زمان برای ترجمه مقالات به ضرر آن‌ها است و زمان تصویب پروپوزال، دفاع از پایان نامه و چاپ مقاله را به تأخیر می‌اندازد.

با توجه به مطالب بالا، به افرادی که سطح زبان ضعیفی داشته و یا محدودیت زمانی دارند، توصیه می‌‌شود تا از یک مترجم خوب یا موسسات معتبر بخواهند تا مقالات موردنظرشان را ترجمه کند. برخی از موسسات علمی هستند که با به کارگیری مترجمان متخصص در رشته‌های مختلف از سراسر کشور، خدمات ترجمه مقالات علمی را به متقاضیان ارائه می‌دهند.

مطالعه مقالات ترجمه شده به پژوهشگران کمک می‌کنند تا در زمان خود صرفه‌جویی کنند و یکی از راه‌های سرعت بخشیدن به پروسه نگارش پروپوزال، پایان نامه و مقاله و همچنین انجام تحقیقات علمی استفاده از مقالات ترجمه شده است.

لینک‌های مفید دیگر را نیز مطالعه کنید:
نحوه دانلود متن کامل پایان نامه به صورت رایگان
نحوه دانلود مقاله به صورت رایگان

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
1 + 15 =