چند مقاله تحقیقی کوتاه در مجلات

در مجلات علمی، مقالات مختلفی منتشر می‌شوند؛ مقالات تحقیقی ازجمله مقالات مهمی هستند که در این مجلات چاپ می‌شوند. برای نگارش مقالات پژوهشی و تحقیقی، نویسندگان باید تحقیقات خود را در مورد یک موضوع خاص از طریق انجام تحقیقات میدانی، آزمایشات، نظرسنجی‌ها، مشاهدات و غیره انجام داده و یافته‌های مطالعه خود را از طریق مقالات پژوهشی و تحقیقی گزارش دهند. در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا ویژگی‌ها و نحوه تشخیص و نگارش مقالات تحقیقی را توضیح دهیم.

ویژگی‌های مقالات تحقیقی

  • مقالات تحقیقی مقالاتی هستند که در آن گزارشی از یک پژوهش، که توسط خود نویسنده مقاله انجام شده، ارائه می‌شود.
  • در مقالات تحقیقاتی، محققان فرضیه یا سوال تحقیق خود و یا هدف مطالعه را توصیف می‌کنند.
  • در چنین مقالاتی، محققان روش‌های تحقیق خود را با جزئیات توضیح داده و نتایج تحقیقات را کاملاً دقیق گزارش می‌دهند.
  • در این نوع از مقالات، محققان نتایج خود را تفسیر و مفاهیم احتمالی را مورد بحث قرار می‌دهند.

نحوه تشخیص مقالات تحقیقی

سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که چگونه تشخیص دهیم که یک مقاله، مقاله تحقیقی است یا نه. چند شاخص کلیدی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا سریع تشخیص دهید که مقاله موردنظر شما بر اساس تحقیق و پژوهش نوشته شده یا نه. فاکتورهایی که باید برای تشخیص نوع مقاله در نظر بگیریم، عبارتند از:

۱٫به‌عنوان بخش‌های مختلف مقاله توجه کنید. هر مقاله پژوهشی و تحقیقی شامل بخش‌های زیر است:

۲٫ چکیده مقاله را مطالعه کنید. در چکیده مقاله خلاصه‌ای از تمام بخش‌های مقاله بیان می‌شود. با مطالعه این بخش می‌توانید متوجه شوید که نویسنده کار تحقیقاتی انجام داده یا نه.

نحوه نگارش مقالات تحقیقی

انجام تحقیق و نوشتن یک مقاله در مورد آن می‌تواند دلهره‌آور باشد. در ابتدا بیشتر محققان احساس سردرگمی کرده و در مورد موضوع تحقیق و نحوه پیاده‌سازی آن، مطمئن نیستند. بااین‌حال، اگر گام‌به‌گام پیشروید، شما قادر خواهید بود تا ایده‌ای مناسب برای انجام تحقیق و نوشتن مقاله به‌دست آورده و خودتان مقاله علمی تحقیقی بنویسید.

در صفحه ” مراحل نوشتن مقالات تحقیقی” نحوه نگارش این قبیل مقالات به‌طور مفصل توضیح داده شده است. به این صفحه مراجعه کنید تا بتوانید یک مقاله تحقیقی به نام خود نوشته و منتشر کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
10 + 23 =