مجله علمی پژوهشی دانشگاه تهران

مجله علمی پژوهشی دانشگاه تهران شامل چند نشریه در رشته‌های مختلف است که هر کدام از این نشریات توسط سردبیر و هیات تحریه‌ای جداگانه منتشر می‌شوند. اگر نمی‌دانید که چگونه در مجله علمی پژوهشی دانشگاه تهران مقاله چاپ کنید، این مطلب را مطالعه کنید. در این مطلب نحوه چاپ مقاله در این مجله توضیح داده شده است.

نحوه چاپ مقاله در مجله علمی پژوهشی دانشگاه تهران

برای چاپ مقاله در نشریات دانشگاه تهران باید نخست در این سایت ثبت‌نام کنید. برای ثبت‌نام در این سایت به آدرس اینترنتی  ” https://journals.ut.ac.ir/ ” مراجعه کنید. در این صفحه اینترنتی نخست رشته و سپس مجله و نشریه موردنظر خود را انتخاب کنید.

چاپ مقاله در مجله علمی پژوهشی دانشگاه تهران

سپس در گوشه سمت چپ، نخست روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک چپ کرده و سپس روی گزینه “ثبت‌نام در سامانه” کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه نشریات علمی پژوهشی دانشگاه تهران

در فرم نمایش داده شده، اطلاعات خواسته را به دقت تکمیل کرده و در آخر روی گزینه ذخیره کلیک کنید.


ثبت نام در سامانه نشریات علمی پژوهشی دانشگاه تهران

سپس بعد از چند دقیقه، نام کاربری و رمز عبور به ایمیل شما ارسال می‌شود. ازاین‌پس برای ورود به سامانه، ارسال مقاله، پیگیری وضعیت مقاله ارسال شده و آگاهی از تصمیم داوران مقاله باید از این نام کاربری و رمز عبور تعیین شده استفاده کنید.

نکته حائز اهمیت این است که پیش از سابمیت، حتماً مقاله را به فرمت مجله دربیاورید. در ادامه فرمت مقالات فارسی و انگلیسی ارسالی به مجله علمی پژوهشی دانشگاه تهران پیوست شده است. اگر مقاله مطابق با فرمت مجله نباشد، کارشناس مجله در همان مرحله اول مقاله را ریجکت می‌کند.

مراحل بعد از ارسال مقاله

بعد از سابمیت مقاله، در دفتر مجله مقاله ارسالی شما از لحاظ فرمت و موضوع بررسی می‌شود. اگر مقاله مورد قبول کارشناس مجله بود، سردبیر ژورنال آن مقاله را به ۲ داور متخصص ارسال می‌کند. بعد از داوری، نتیجه در سامانه به نویسنده مسئول مقاله اعلام می‌شود. اگر مقاله برای چاپ در مجله پذیرفته شده باشد، از نویسنده مسئول خواسته می‌شود تا مقاله را برای چاپ در مجله تایید نهایی کند. بعد از آن مقاله در ژورنال منتشر می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 4 را به شماره 09020089129 پیامک کنید