پذیرش و چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی

مجلات علمی پژوهشی، پایگاه داده های علمی برای گزارش رسمی تحقیقات و مقاله های جدید رشته های مختلف هستند. مجلات علمی نشان دهنده تلاش های بسیاری از محققان در رشته های مختلف است. یافته های جدید در مجلات علمی پژوهشی چاپ می شود تا دیگران از این نتایج مطلع شوند. اگر چه برخی از مجلات علمی بین رشته ای هستند، اکثر مجلات بسیار تخصصی هستند. و مقالات مربوط به زمینه های علمی خاص را منتشر می کنند.

مجلات علمی پژوهشی مختلف

برای اطمینان از صحت تحقیق منتشر شده، مجله های علمی مقالات را آنالیز می کنند. سرقت ادبی آن را بررسی می کنند. مجله های علمی ممکن است شامل انواع مختلفی از مقالات باشد. مانند مقالات تحقیقاتی، مقالات علمی و پژوهشی، مقالات مروری. قوانین و دستورالعمل های نوشتن مقاله و همچنین قالب بندی ممکن است با نوع مجله متفاوت باشد. پس قبل از سابمیت کردن مقاله حتما دستورالعمل های ژورنال را بخوانید. فرمت مقاله باید مطابق با قالب مشخص شده در سایت مجله مورد نظر باشد.

چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی

چاپ مقاله در فصلنامه‌های علمی پژوهشی یک امتیاز و مزیت برای دانشجویان محسوب می‌شود. برای دفاع از پایان نامه دکتری چاپ مقاله در مجلات علمی کافی نیست. در برخی از دانشگاه‌ها، دانشجو باید حداقل ۲ مقاله در مجلات معتبرتر مانند مجلات ISI داشته باشد.

مجلات علمی مورد تائید وزارت علوم و وزارت بهداشت

دانشجویان کارشناسی ارشد تلاش می‌کنند تا نمره مقاله در پایان نامه را کسب کنند. وباید مقاله خود را در مجلات مورد تائید وزارت علوم چاپ کنند. بنابراین دانشجویان باید توجه کنند که مجله انتخابی‌شان مورد تائید وزارت علوم باشد. چون با چاپ مقاله در مجلات غیر معتبر، زحمت دانشجو به هدر می‌رود و نمره نخواهد گرفت.

برای مشاهده مجلات مورد تایید وزارت علوم به لینک “ لیست مجلات علمی پژوهشی داخلی” مراجعه کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
24 + 25 =