لیست مجلات علمی پژوهشی در رشته علوم انسانی

در رشته‌های علوم انسانی، فعالیت‌های مختلف بشر بررسی می‌شود و روابط آن‌ها با یکدیگر و با دنیای پیرامون مورد مطالعه قرار می‌گیرد.  رشته‌های علوم انسانی به ما کمک می کند تا جهان و خود را از دیدگاه های متنوع‌تر و فراتری درک کنیم. هدف از تحقیقات انجام شده در رشته‌های علوم انسانی بهبود کیفیت زندگی مردم و توسعه و پیشرفت جامعه است. به همین دلیل انجام تحقیق و پژوهش در رشته‌های علوم انسانی اهمیت ویژه‌ای دارد. از این رو پژوهشگران باید نتایج پژوهش‌های خود را در جامعه منتشر کنند تا زمینه ساز توسعه جامعه باشند. یکی از راه‌های انتشار تحقیقات، نوشتن مقاله و چاپ آن در مجلات علمی پژوهشی معتبر داخلی و خارجی است. در ادامه در مورد مقاله نویسی و مجلات علمی پژوهشی علوم انسانی بیشتر توضیح می‌دهیم.

مقاله نویسی در رشته علوم انسانی

برای نوشتن مقاله در اکثر رشته‌های علوم انسانی مانند رشته‌های فلسفه، تاریخ، باستان شناسی، علوم سیاسی، ادبیات، ترجمه، دین، فقه و حقوق و غیره نیاز به انجام تحقیق در آزمایشگاه نیست. در این رشته‌ها بیشتر به تحقیقات کتابخانه‌ای و مطالعه کتاب‌ها و مقالات مختلف در سایت‌های علمی پژوهشی معتبر اکتفا می‌شود.

اما برای بررسی بعضی موضوعات در برخی رشته‌ها مانند روانشناسی، زبان‌های آموزشی، باستان‌شناسی و غیره نیاز به توزیع پرسشنامه است. برای انجام این کار باید پرسشنامه مرتبط با موضوع بین نمونه‌های مناسب توزیع شود. و پس از جمع‌آوری این پرسشنامه‌ها، داده‌های گردآوری شده با استفاده از نرم افزار SPSS مورد تحلیل و بررسی می‌گیرد.

لیست مجلات علمی پژوهشی علوم انسانی

در حال حاضر مجلات مختلفی در داخل و خارج از کشور فعالیت دارند که هر کدام به طور تخصصی مقاله‌های مربوط به رشته‌های مختلف علوم انسانی را چاپ می‌کنند. برای مشاهده لیست مجلات علمی پژوهشی داخلی مورد تایید وزارت علوم در رشته علوم انسانی به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

لیست مجلات علمی پژوهشی حسابداری

لیست مجلات علمی پژوهشی مدیریت

لیست مجلات علمی پژوهشی مدیریت مالی

لیست مجلات علمی پژوهشی جغرافیا

لیست مجلات علمی پژوهشی روانشناسی

لیست مجلات علمی پژوهشی علوم قرآنی

لیست مجلات علمی پژوهشی حقوقی

لیست مجلات علمی پژوهشی جامعه شناسی

لیست مجلات علمی پژوهشی رشته تاریخ

لیست مجلات علمی پژوهشی رشته ادبیات

مجلات علمی پژوهشی علوم تربیتی

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
11 + 17 =