لیست مجلات علمی پژوهشی حقوقی

قانون در عملکرد و بسیاری از اهداف جامعه تاثیر دارد. هدف از قانون ایجاد عدالت، حل اختلافات، حفظ نظم و آزادی است. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که قانون دائماً در حال تغییر است و این امر سبب ایجاد سوالات حقوقی می‌شود. بنابراین در همه جوامع نیاز به انجام تحقیقات حقوقی است. به طور کلی هدف از انجام تحقیقات حقوقی، یافتن پاسخ به سوالات حقوقی یا بررسی پیش‌فرض‌های قانونی است. وکلا و پژوهشگران نتایج تحقیقات انجام شده در حوزه فقه، قانون و حقوق را در قالب مقالات علمی پژوهشی و مقالات علمی ترویجی در مجلات علمی پژوهشی حقوق منتشر می‌کنند.

مجلات علمی پژوهشی حقوق

مجلات حقوقی علمی پژوهشی نشریاتی علمی هستند که تحولات در حال ظهور و یا تحولات صورت گرفته در خصوص قانون را منعکس می‌کنند. هدف از ژورنال‌های حقوقی، انتشار مقالات مورد بررسی در تمام زمینه‌های قانونی، کسب و کار و تمام مسایل حقوقی است. همچنین تحقیقات آموزشی، مطالعات موردی و تحلیلی و تحقیقات تجربی که مربوط به قانون می‌شوند، در این مجلات چاپ می‌شوند.

مباحث تحت پوشش مجلات علمی پژوهشی حقوقی

در مجلات حقوقی مقالات مرتبط با مسایل قانونی و حقوقی چاپ می‌شود. به طور کلی مقالات تحت پوشش مجلات علمی پژوهشی در رشته حقوق عبارتند از:

  • مقالات تخصصی در حوزه‌های مختلف حقوق کیفری و جرم‌شناسی
  • مقالات نگارش شده در زمینه علوم اقتصادی مانند: حقوق و قوانین مصرف کننده، تولید کننده، تجارت، بازار، کالا، ارز، بانک و…
  • تحقیقات مرتبط با حقوق خصوصی مانند حقوق قراردادها، حقوق تعهدات، اموال شخصیِ، حقوق تجارت، حقوق تجارت بین‌الملل و آیین دادرسی مدنی
  • بررسی‌های انجام شده برای پاسخ‌گویی شبهات مربوط به حقوق خانواده در اسلام و مسائل نو پیدا در زمینه فقه و حقوق

لیست مجلات علمی پژوهشی رشته حقوق

برای مشاهده لیست  تمام مجلات علمی پژوهشی و مجلات علمی ترویجی در رشته حقوق و دارای اعتبار در وزارت علوم اینجا کلیک کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
16 + 6 =