لیست مجلات اسکوپوس وزارت بهداشت

اگر می‌خواهید در لیست مجلات اسکوپوس وزارت بهداشت (Scopus)، مقاله چاپ کنید، این پست از موسسه شریف یار را مطالعه کنید. در این پست لیست مجلات اسکوپوس ۲۰۱۹ و مجلات اسکوپوسی که می‌توان در آن‌ها در کمترین زمان با کمترین هزینه مقاله چاپ کرد، ارائه شده است.

لیست مجلات اسکوپوس ۲۰۱۹

پایگاه اسکوپوس، سالیانه یکبار لیست مجلاتی را که در این پایگاه داده نمایه شده‌اند را منتشر می‌کند. در سال ۲۰۱۹ نیز طبق معمول سال‌های گذشته لیست مجلات اسکوپوس منتشر شد. برای مشاهده این لیست روی لینک زیر کلیک کنید تا لیست مجلات اسکوپوس معتبر در سال ۲۰۱۹ را دانلود کنید.

مجلات اسکوپوس با کمترین هزینه چاپ

همان‌طور که در پست “چاپ مقالات اسکوپوس” بیان شد، مجلات اسکوپوس از جمله مجلات معتبر هستند که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات، وزارت بهداشت و دانشگاه‌های آزاد در سراسر کشور است. ازاین‌رو دانشجویان، اساتید و پژوهشگران با چاپ مقاله در این مجلات می‌توانند نمره پایان نامه کارشناسی ارشد و مجوز دفاع از پایان نامه دکترا را دریافت کرده و رزومه خود را برای ارتقای شغلی قویی‌تر کنند. ازاین‌رو بسیاری از افراد به دنبال چاپ سریع مقاله با هزینه کمتر در مجلات اسکوپوس هستند. از جمله مجلات اسکوپوس که فرآیند داوری آن‌ها کوتاه بوده و هزینه چاپ مقاله در آن‌ها نسبت به سایر مجلات کمتر است، عبارتند از:

International Journal of Recent Technology and Engineering

International Journal of Innovative Technology and Exploring Engineering

Journal of Universal Computer Science

Turkish Journal of Electrical Engineering and Computer Sciences

International Journal of Computer Science and Applications

Logical Methods in Computer Science

Discrete Mathematics and Theoretical Computer Science

Journal of King Saud University – Computer and Information Sciences

تفاوت بین مجلات ISI و مجلات Scopus

توجه کنید که ISI و Scopus مجله نیست، بلکه هر کدام یک پایگاه داده جداگانه هستند؛ مجلات نمایه شده در پایگاه داده ISI مجلات آی اس آی و مقالات چاپ شده در این مجلات مقاله ISI گفته می‌شوند. از طرف دیگر مجلات نمایه شده در Scopus مجلات Scopus نامیده می‌شوند.

تفاوت بین مجلات دارای نمایه ISI و مجلات دارای نمایه Scopus در پایگاه‌های ارائه دهنده این نمایه است. در حال حاضر حدود ۱۲۰۰۰ مجله دارای نمایه ISI هستند؛ درحالی‌که تعداد مجلات با نمایه Scopus حدود ۴۰۰۰۰ مجله هستند. همان‌طور که می‌بینید تعداد مجلات در Scopus بیش از ۳ برابر مجلات ISI است؛ این به این معنی است که بسیاری از مجلات در هر دو پایگاه داده نمایه شده و بیشتر ژورنال‌های ISI جز مجلات Scopus نیز هستند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
16 + 22 =