خرید مقاله علمی پژوهشی به نظر بسیاری از اساتید و پژوهشگران کشور امری بسیار ناپسند است. آن‌ها معتقدند خرید مقاله حق پژوهشگران را ضایع می‌کند. یک پژوهشگر هزینه و زمان زیادی برای نگارش مقاله علمی پژوهشی صرف می‌کند. یافته‌های ناب و دسته اول به دست می‌آورد، آن‌ها را تجزیه و تحلیل کرده و نتایج دقیق خود را اعلام می‌کند.

حال دانشجویی را در نظر بگیرید که بدون ذره‌ای زحمت به دنبال خرید مقاله علمی پژوهشی است. البته ناگفته نماند که خرید مقاله علمی پژوهشی خطرات زیادی را برای خریدار آن به همراه دارد. البته مقالات علمی پژوهشی داخلی برای مهاجرت و پذیرش دانشگاه های خارج از کشور امتیازی ندارد.

خرید مقاله علمی پژوهشی و سرقت علمی

سرقت ادبی یا علمی یعنی کپی کردن آثار دیگران و انتساب آن آثار به خود. اگر این سرقت در زمینه پایان نامه یا یافته‌های پژوهشی باشد به آن سرقت علمی می‌گویند.

خرید مقاله علمی پژوهشی لزوماً سرقت ادبی نیست؛ زیرا ممکن است این مقاله نوآوری داشته و کاملاً مستقل باشد. تنها عنصری که مطرح است این است که خود دانشجو هیچ اقدامی برای یافتن فرضیه، تولید داده و تجزیه و تحلیل آن‌ها انجام نداده است.

ارائه مشاوره بهترین راه مبارزه با خرید مقاله علمی پژوهشی

از آنجا که برخی دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی به خصوص مقطع کارشناسی ارشد هنوز به اصول نگارش مقاله، تفاوت انواع مقالات و ویژگی‌های فرضیه و نتیجه‌گیری واقف نیستند، می‌توان در این زمینه‌ها به آن‌ها مشاوره داد. مؤسسات بسیاری در این راستا به کمک دانشجویان شتافته و هدایت آن‌ها را در نگارش مقالات و پایان‌نامه‌ها بر عهده گرفته‌اند.

نتیجه این امر تولید مقالات با کیفیت و پایان‌نامه‌های کاربردی در جامعه بوده است. موسسه شریف یار نیز با بهره‌گیری از تیم خبره و با داشتن سال‌ها تجربه در ارائه مشاوره برای نگارش پایان نامه و مقاله می‌تواند شما دانشجویان عزیز را در این راستا همراهی کند.

خرید مقاله علمی پژوهشی، عواقب و پیامدها

شاید شما هم تبلیغات مختلف موسسه‌ها را در سطح شهر دیده باشید. متأسفانه این مؤسسات در حال انجام سرقت علمی هستند؛ اما از افشا شدن کارشان ابایی ندارند و هر روز بر تعدادشان افزوده می‌شود. دانشجویان زیادی نیز وجود دارند که برای آنکه زحمت نگارش مقاله را به جان نخرند اقدام به خرید مقاله علمی پژوهشی می‌کنند.

سرقت علمی جرم جدیدی نیست و از دیرباز وجود داشته است. در کشورهایی که تولیدات علمی در آن‌ها بیشتر است خرید مقاله علمی پژوهشی بیشتر اتفاق می‌افتد. خوشبختانه امروزه با توجه به گسترش ارتباطات و دسترسی به متون مختلف امکان کشف سرقت علمی بیشتر شده است.

خرید مقاله علمی پژوهشی در دیگر کشورها

امروز هم در کشورهای توسعه یافته و هم در حال توسعه همه اعضای جامعه علمی در تلاش‌اند تا با خرید و فروش یافته‌های علمی نظیر پایان نامه و مقاله مبارزه کنند. آن‌ها می‌کوشند تا با ارتقاء سطح آگاهی دانشجویان و از بین بردن انگیزه آن‌ها برای خرید مقاله علمی پژوهشی جلوی رشد این پدیده را بگیرند.

آن‌ها همچنین در تلاش‌اند که اگر از طریق فرهنگ سازی نتوانستند جلوی این پدیده را بگیرند از طریق مجاری قانونی و جریمه کردن دانشجویان سرقت‌های علمی را محدود کنند. اگر پدیده خرید و فروش مقاله متوقف نشود پیامدهای ناشی از آن مختصر گروه و تشکل خاصی نیست بلکه متوجه کل جامعه و اعضای آن خواهد بود. اینکه یک دانشجو اقدام به خرید مقاله کند و خودش حتی روش نگارش آن را نداند، می‌تواند ضربه بزرگی به جایگاه علم در یک کشور بزند.

انواع مقالات علمی در ایران

تولید مقالات علمی در سال‌های اخیر در ایران رشد چشمگیری داشته است. این مقالات بسته به اینکه در چه مجله‌ای به چاپ می‌رسند، از چه روش‌های تحقیقی بهره می‌برند و همچنین با توجه به هدف آن‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند:

مقاله علمی پژوهشی

مقاله علمی پژوهشی مقاله‌ای است که خود مؤلف با پژوهشی کاملاً جدید و غیر تکراری اقدام به نگارش آن می‌کند. فرضیه، ایده همچنین موضوع آن باید کاملاً جدید بوده و سابقه انجام نداشته باشد. این مقالات دارای دو ویژگی اصلی ابداع و اصالت هستند. عمده این مقالات بر پایه یافته‌هایی که در آزمایشگاه‌ها به دست می‌آید تولید می‌شوند.

رسالت این مقالات ایجاد و ترویج یک موضوع جدید در علم و رشته‌ای خاص است. نگارش مقاله علمی پژوهشی چالش‌های فراوانی دارد. من‌جمله اینکه یافتن موضوعی که در تاریخ علم سابقه مطالعه نداشته باشد بسیار دشوار است. در بعضی از رشته‌ها نگارش مقالات علمی پژوهشی مستلزم خرید ابزار آلات و لوازم تخصصی بسیار گران است.

مقاله علمی ترویجی

مقالات علمی ترویجی در واقع مرور پژوهش‌های انجام شده در ارتباط با یک موضوع خاص در یک رشته علمی است. اکثر مخاطبان مجلات علمی پژوهشی اساتید و دانشجویان مقاطع تحصیلی رده بالا هستند. در نظر داشته باشید که مخاطبان مجلات علمی ترویجی را افرادی تشکیل می‌دهند که در مورد آن موضوع تازه تحصیل خود را شروع کرده‌اند.

کسانی که در موضوع مربوطه و رشته مورد نظر به پختگی لازم نرسیدند. حتی افراد معمولی که به یک رشته‌های خاص علاقه دارند نیز می‌توانند مقالات علمی ترویجی را مطالعه کنند؛ بنابراین لحن و ادبیات مقالات علمی ترویجی عموماً عامه پسند است. در این گونه مقالات خبری از فرمول‌ها و نمودارهای پیچیده و تخصصی نیست. یافته‌های سایر مقالات به زبان ساده تجزیه و تحلیل می‌شود.

مقاله علمی پژوهشی

موسسه شریف یار با سال‌ها تجربه در چاپ مقاله، کتاب و برگزای دوره های مختلف آموزشی آماده ارائه مشاوره در نگارش مقالات علمی پژوهشی است. در این راستا کافی است تا درخواست خود را برای نگارش مقاله در سایت شریف یار ثبت کنید.

برای دانشجویانی که می‌خواهند اولین تجربه نگارش مقاله علمی پژوهشی هیچ چیز بهتر از مشاوره برای ارائه مقاله نیست. تیم متخصص شریف یار با سابقه درخشان در مشاوره برای نگارش پایان‌نامه‌های رشته‌های مختلف آماده خدمت رسانی به شما دانشجویان عزیز و گرامی است. داشتن مقاله به خصوص در مصاحبه دکترا بسیار برای قبولی در این مقطع حائز اهمیت است.

این موسسه همچنین آمادگی دارد تا مقالات آماده نگارش شما دانشجویان و اساتید عزیز ویرایش و سابمیت کند. شما می‌توانید قبل از هر تصمیم برای نگارش مقاله با تیم حرفه‌ای شریف یار تماس بگیرید. ما از اولین مرحله (انتخاب موضوع) تا چاپ نهایی مقاله علمی پژوهشی در کنار شما خواهیم بود؛ بنابراین همین امروز رزومه علمی خود را تقویت کنید و به فکر تحصیل موفق در مقاطع بالاتر باشید.

1 دیدگاه

  1. سلام ،
    دیتای مقالمو از کجا بدست بیارم
    با سپاس

دیدگاه ها بسته شده است.