ثبت مقاله در سایت isi

بعد از این که مقاله خود را نوشتید، آن را در سایت‌ها و مجلات معتبر ثبت کنید. منظور از ثبت مقاله در سایت مجلات و ژورنال‌ها، ارسال مقاله به ادیتور مجله برای چاپ است. برای ثبت مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی مراحل زیر را طی کنید و به تعداد دفعاتی که مقاله شما ریجکت می‌شود اصلاً توجه نکنید.

۱٫ انتخاب مجله

مجله مناسب را انتخاب کنید. برای اطلاع بیشتر در مورد نحوه انتخاب مجله، به لینک معیارهای انتخاب مجله مراجعه کنید.

۲٫ حوزه کاری مجله (scope)

حوزه کاری مجله (scope) را حتماً مطالعه کنید. اگر بدون هیچ تحقیقی در مورد مجله و کورکورانه مقاله خود را به مجله‌ای بفرستید، در واقع شما وقت خود را تلف می‌کنید. چراکه همه مجلات، مقالاتی که در حوزه کاریشان نیست، ریجکت می‌کنند.

۳٫ دستورالعمل‌ مجله (guideline)

دستورالعمل‌های نویسنده (guideline) را به دقت بخوانید. هر مجله دارای دستورالعمل‌های خاص خود است و آن‌ها معمولاً در سایت مجله ذکر شده است. آن‌ها را با دقت بخوانید. هنگام ثبت مقاله و سابمیت آن به ژورنال به هزینه چاپ مقاله هم توجه کنید. که معمولاً در مجلات خارجی با عنوان publication fee بیان می‌شود.

۴٫ سابمیت مقاله

بعد از این که مقاله خود را به فرمت ژورنال درآوردید، مقاله خود را سابمیت کنید. در هنگام سابمیت مقاله خود توجه کنید که ارسال مقاله به برخی مجلات از طریق ایمیل امکان‌پذیر است و در برخی مجلات سابمیت به صورت آنلاین است. در صورتی که سابمیت ایمیلی باشد، در خود سایت مجله آدرس ایمیلی برای ارسال مقاله بیان شده است. به آدرسی که بیان شده ایمیل بزنید. این ایمیل شبیه، نامه است که باید کوتاه نوشته شود. در ایمیلی که می‌فرستید عنوان ایمیل را “Manuscript submission” بنویسید. در زیر نمونه ای از ایمیل ارسال شده به ادیتور مقاله بیان شده است.

Dear editor

I would like to submit my manuscript entitled “—-” to your journal “– –“.

Kindly inform me about your article review results as soon as you can. I’m looking forward to hearing from you soon.

Yours sincerely

بعد از سابمیت مقاله، منتظر ایمیل ادیتور باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
14 + 20 =