اکسپت فوری مقاله علمی پژوهشی آرزوی این روزها

شاید شما نیز از جمله کسانی باشید که دغدغه اکسپت فوری مقاله علمی و پژوهشی خود را دارید.

اگر جز دانشجویانی هستید که تمایل به چاپ مقاله در مجلات داخلی دارید، بهتر است زمانی که می‌خواهید مقاله علمی پژوهشی خود را نگارش کنید به مبانی فکری، فرهنگی و علمی توجه زیادی داشته باشید. اگر بتوانید این مسائل را در قالب سنت و فرهنگ ایرانی دربیاورید، توانمندی جامعه علمی تان را بالا برده و نظر استادان را به خود جلب می‌کنید؛ بنابراین شانس بیشتری در موفقیت چاپ فوری مقاله تان در مجلات داخلی خواهید داشت.

اما اگر جز آن دسته کسانی هستید که به فکر اکسپت فوری مقاله علمی پژوهشی تان در مجلات خارجی هستید، بهتر است در ابتدا استخراج مقاله انگلیسی از پایان نامه خود را انجام داده و ضوابطی را که مجله خارجی تعیین کرده است را رعایت کنید.

برای گرفتن اکسپت مقاله خود حتما قوانین نگارشی و ظاهری متون را رعایت کنید وگرنه مقاله شما توسط سردبیر و ناشر مورد نظرتان ریجکت خواهد شد. امروزه با همکاری پژوهشگران و استادان در رشته‌های مختلف و همکاری محققان سرشناس با مجلات داخلی، مقالات علمی پژوهشی در اکثر رشته ها مانند روانشناسی، علوم تربیتی، اقتصاد و… فرآیند داوری پیش‌نویس مقالات (Manuscript) سریع‌تر صورت می‌گیرد.

نکاتی مهم در مورد اکسپت فوری مقاله علمی و پژوهشی

۱- نوآوری و جذاب بودن مقاله و موضوع پژوهش شما علاقه ناشران را برای اکسپت مقاله علمی افزایش خواهد داد.

۲- ویرایش را در نوشتن مقالات علمی و پژوهشی خود فراموش نکنید که ناشران تمامی مقالاتی که از لحاظ ویرایش دچار ضعف هستند را بدون توجه به محتوا، مرجوع خواهند کرد.

۳- روش های تحقیق خود و مراحل آن را در مقاله تان حتما ذکر کنید و با یک نتیجه گیری مناسب و مفید آن را جمع‌بندی کنید.

۴- اگر به دنبال انتخاب مجله برای اکسپت فوری مقاله علمی پژوهشی هستید بهتر است در ابتدا به اهداف و موضوع آن مجله و نوع مدرک و درجه علمی و مخاطبان و جامعه ی هدف آن دقت کنید.

۵- مقاله شما باید به نوعی باعث پیشرفت در زمینه و حوزه ی مورد نظر شما بوده و برای افراد مفید واقع شود.

۶- اگر موضوع مقاله شما با حوزه کاری مجله مورد نظر همخوانی نداشته باشد مانع از اکسپت مقاله علمی و پژوهشی شما می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
7 + 13 =